Przejdź do treści.

Menu

W minioną sobotę mieszkańcy gminy Godkowo oraz przybyli goście świętowali dożynki. Miejscem imprezy było boisko w Godkowie, a cała uroczystość poprzedzona była Mszą Świętą w kościele w Skowronach.

W części oficjalnej starostowie dożynek – Beata i Dariusz Kalińscy przekazali wójtowi Andrzejowi Bondarukowi chleb – symbol urodzaju i dostatku. Wójt dziękował rolnikom za włożony trud w codzienną pracę, po czym wspólnie z przewodniczącym Rady Tomaszem Borkowskim, dzielił chleb z uczestnikami imprezy.

W uroczystościach udział wzięli m.in. posłowie na Sejm obecnej kadencji Elżbieta Gelert i Jacek Protas, wicewojewoda Sławomir Sadowski, radny Sejmiku Marcin Kazimierczuk, wicemarszałek województwa Miron Sycz, wicestarosta Ryszard Zając i radny powiatu elbląskiego Andrzej Sidor.

W części artystycznej na scenie pojawiły się zespoły: Coolturalni z Godkowa, Paka Władka z Jelonek i Melodie z Godkowa. Gwiazdą wieczoru był zespół FISHER, a cała impreza zakończyła się zabawą przy muzyce DJ PADRE.

W konkursie na wieniec dożynkowy wystartowało sześć miejscowości: Bielica, Dobry, Skowrony, Szymbory, Łępno, Burdajny. Przygotowywane tygodniami wieńce można było podziwiać i oceniać. Komisja konkursowa najwyżej oceniła wieniec z Dobrego, na drugim miejscu znalazł się wieniec Skowron, a na trzecim – wieniec z Bielicy.

W konkursie „Czym chata bogata” ocenie poddano przygotowane przez sołectwa stoiska:     I miejsce - zdobyło sołectwo Dobry, II - Łępno, III - Szymbory, IV - Grądki. Misterna praca sołectw startujących w konkursach została doceniona wysokimi nagrodami. Dziękujemy im za zaangażowanie i urozmaicenie dożynek.

W trakcie imprezy wyróżniono także rolników. Podziękowano za wieloletni trud pracy rolnika Heronimowi Połeć z Godkowa i Janowi Niskiemu z Dobrego. Natomiast za podjęcie pracy na roli uhonorowano Marka Maja z Osieka i Przemysława Banacha z Ząbrowca.

W międzyczasie można było skorzystać z przygotowanego poczęstunku, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce oraz spróbować swoich umiejętności strzeleckich pod okiem członków stowarzyszenia Sokół ze strzelnicy w Grądkach. Dla najmłodszych przygotowano atrakcję w postaci pompowanej zjeżdżalni i skoków na eurobungee oraz konkurs plastyczny z wiedzy o gospodarce odpadami i selektywnej zbiórki, w którym nagrody ufundował Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego Czyste Środowisko. Były też przejażdżki na kucykach i możliwość zobaczenia kóz i alpaki. Tradycyjnie przeprowadzono też loterię z nagrodami dla płatników podatku rolnego, cieszącą się sporym zainteresowaniem.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom tegorocznych Dożynek, którymi byli: Admaczyk Stanisław Ząbrowiec, Agroma Olsztyn Grupa Sznajder Pasłęk, Bank Spółdzielczy w Sztumie, Borkowski Tomasz Miłosna, Braniewsko – Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku, Broker Ubezpieczeniowy Robert Pańczuk Elbląg, Damson – Agro Sp. z o.o. Kwitajny Wielkie, ENOX Sp. z o.o. Olsztyn, Gminna Spółdzielnia „Sch” w Godkowie, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie, Greszczuk Waldemar Sopot, Jerzy Szulc Przedsiębiorstwo Transportowo - Sprzętowe Jurki , Koło Łowieckie JENOT Pasłęk, Kopalnia Piasku Robity Jarosław Grzanka Pasłęk , PHU HEOPS Henryk Orłowski Pasłęk, Piekarnia TRADYCJA Jacek Srebnik Radosław Srebnik Godkowo, Podągi Sp. z o.o. Podągi, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Elblągu , Rejonowy Związek Spółek Wodnych Braniewo, SERY ICC Pasłęk, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Emilia Łapka Podągi, Tuccy Kazimierz i Ewelina Bielica, Usługi Medyczne i Transportowe Dawid Osiecki Skowrony, Warmińsko – Mazurska Izba Rolnicza OT Elbląg, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, Zajazd Bankietowo – Weselny Dolina Sadosiów Dobry, Zakład Przemysłu Drzewnego Piotr Żemojtel Godkowo, Związek Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego „Czyste Środowisko” Ostróda.

PATRONAT nad imprezą objął Starosta Elbląski.

Sponsorom jeszcze raz dziękujemy bardzo za okazane wsparcie, a wszystkim przybyłym za wspólnie spędzony czas.

Magdalena Stocka
Urząd Gminy w Godkowie

 

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Działka na sprzedaż

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski