Przejdź do treści.

Menu

Z dniem 01 września 2009r. w Zespole Szkół w Pasłęku rozpoczęła się realizacja projektu pt.: "Dobrze przygotowana prezentacja to do sukcesu droga realna".
Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Priorytet: IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie: 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.
Realizacja projektu ma na celu poszerzenie wiadomości i umiejętności z jęz. polskiego, rozwój zainteresowań humanistycznych, kształtowanie doznań estetycznych, przełamywanie psychicznej blokady przed prezentacja publiczną, zapamiętywanie tekstu, zwiększenie zdawalności na egzaminie ustnym, umiejętność radzenia sobie ze stresem.

W projekcie bierze udział 41 uczniów klas trzecich liceum ogólnokształcącego i 7 uczniów IV klasy Technikum Handlowego. W ramach realizacji projektu odbywają się zajęcia edukacyjne, w tym zaj. z języka polskiego, informatyki i psychoedukacyjne. Uczniowie otrzymali materiały biurowe oraz fachowe pozycje książkowe przygotowujące do egzaminu maturalnego z polskiego. Poprzez udział w zajęciach projektowych uczniowie przygotowują konspekty prezentacji ustnych z języka polskiego, ramowe plany wypowiedzi, planują dobór materiałów pomocniczych, w tym pomoce audiowizualne.

W celu poszerzenia horyzontów humanistycznych odbył się wykład otwarty pt. „Patriotyzm i założycielskie teksty polskości”, który poprowadził wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego profesor Kazimierz Nowosielski. Profesor przybliżył młodzieży zagadnienie patriotyzmu. W swym wystąpieniu wykładowca zaprezentował teksty, które odegrały kluczową rolę w kształtowaniu postawy Polaków. Wywód ukazywał rozwój postawy patriotycznej na przestrzeni wielu wieków. Profesor urzekł młodzież swą otwartością oraz sposobem przekazywania trudnych informacji.

Dnia 14.12.2009r. uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w spektaklu pt. „Nożyczki” w Teatrze Dramatycznym w Elblągu. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z aktorem - Marcinem Tomasikiem, odgrywającym rolę fryzjera Tonia, który opowiedział o pracy aktorskiej, przygotowaniach do spektaklu, próbach, sposobach uczenia się i zapamiętywania ról. W sposób niezwykle ciekawy mówił o wychowawczej roli teatru i sposobie wyrażania uczuć oraz nastrojów poprzez różne formy ekspresji. Na zakończenie spotkania dał również kilka cennych rad, jak można wykorzystać umiejętności aktorskie podczas prezentacji na ustnym egzaminie z języka polskiego, nie zapominając oczywiście o sile ekspresji podczas wypowiedzi. Wyjazd dostarczył mnóstwo atrakcji i przyjemności. W lutym 2010r. odbędzie się wyjazd do Opery Bałtyckiej w Gdańsku na spektakl Giacomo Pucciniego
Madame Butterfly .

Trudno mówić o efektywnej edukacji bez udziału rodziców. Dla nich odbyło się seminarium. W dniu 15.12.2009r. Tematem seminarium było „Moje dziecko przed maturą , jak wspierać w planowaniu kariery zawodowej?” Celem spotkania było przygotowanie rodziców do podjęcia roli osoby wspierającej dziecko w podejmowaniu decyzji.
Podczas spotkania psycholog, doradca zawodowy P. Anna Hinz przedstawiła rodzicom problematykę wyboru zawodu i dalszej drogi kształcenia. Wskazała rodzicom źródła informacji o zawodach, trendy na rynku pracy, kierunki zamawiane oraz unikatowe i popularne kierunki studiów.
Pedagog szkolny, Marzena Konupek przedstawiła wyniki ankiety nt. „Cele i dążenia uczniów klas maturalnych”.


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Dobrze przygotowana prezentacja to do sukcesu droga realna
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Dobrze przygotowana prezentacja to do sukcesu droga realna
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Dobrze przygotowana prezentacja to do sukcesu droga realna
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Dobrze przygotowana prezentacja to do sukcesu droga realna

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Działka na sprzedaż

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski