preloader
Przejdź do treści.

Menu

W okresie: od 7 do 11 marca 2012r. podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie po raz kolejny Kraina Kanału Elbląskiego zaprezentuje swoje atuty na własnym stoisku w ramach prezentacji regionu Warmii i Mazur w polskim pawilonie narodowym. Największą niewątpliwie atrakcją stoiska promocyjnego KKE będzie makieta pochylni Oleśnica. W roku bieżącym makiety użycza i zabezpiecza obsługę Starostwo Powiatowe w Elblągu. To model jednego z pięciu tego typu urządzeń przedstawiających mechanizm transportujący statki turystyczne na platformach szynowych w celu pokonania prawie 100-metrowej różnicy poziomów wody między jeziorami włączonymi w system kanałowej drogi wodnej.

Kanał Elbląski należący do kanonu polskich atrakcji turystycznych , wraz z otaczającym go obszarem o ogromnej różnorodności i bogactwie natury, pięknych krajobrazach, wielu cennych zabytkach i niezliczonych dziewiczych zakątkach natury - przyciąga rokrocznie turystów z całego świata.

Potwierdzeniem niezwykłości kanału jest przyznanie mu miana jednego z siedmiu cudów Polski w plebiscycie przeprowadzonym w 2007r. przez dziennik „Rzeczpospolita”. W 2008 r. kanał otrzymał certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej jako najlepszy produkt turystyczny, a w 2011 r. , Rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej , został uznany za pomnik historii.

Dla turystów zainteresowanych dłuższym pobytem na tym obszarze jest zbudowana przez Powiat Elbląski baza rekreacyjno-biwakowa przy pochylni Buczyniec otwarta dla turystów w maju 2010 r. W ramach budowy bazy powstały m.in.: droga dojazdowa z parkingiem, pole biwakowe z 41 kwaterami biwakowymi dla 400 osób, teren rekreacyjny: boiska sportowe, plac zabaw, pomost widokowy, cztery wiaty drewniane, ogrodzenie, kabiny wc, 3 punkty ponoru wody oraz zasilanie energetyczne. Wartość inwestycji wyniosła nieco ponad 1,5 mln zł, z czego dotacja ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 „Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy 1,1 mln zł.

Od sierpnia br. rozpocznie się realizacja długo oczekiwanego projektu pn. „Rewitalizacja Kanału Elbląskiego na odcinkach Jezioro Druzno , Miłomłyn, Miłomłyn , Zalewo, Miłomłyn , Ostróda , Stare Jabłonki. Beneficjentem projektu jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, który uzyskał dofinansowanie w wysokości 48 439 000 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 95 000 000 zł. Zakończenie realizacji rzeczowej projektu przewidziane jest na grudzień 2014 r.
W ramach projektu będą prowadzone prace remontowe pochylni, torowisk, rowów obiegowych, stanowisk dolnych i górnych pochylni, sieci dróg, jak również kompleksowe oznakowanie turystyczne przy obiektach kanału.W związku z inwestycją przez najbliższe dwa lata będą pewne ograniczenia w poruszaniu się po Kanale.

W czasie tegorocznych targów berlińskich gości obsługiwać będą pracownicy odpowiedzialni za promocję z powiatów: elbląskiego, ostródzkiego i iławskiego, wykorzystując do tego przewodniki, mapy, płyty CD i DVD oraz różnego rodzaju broszury, będące źródłem informacji o obszarze KKE. Tu można będzie uzyskać informacje o historii, technice urządzeń kanałowych, bazie noclegowej i gastronomicznej, dziedzictwie historyczno-kulturowym i walorach przyrodniczych tego terenu.

Stoisko promocyjne Krainy Kanału Elbląskiego przygotowane zostanie w ramach trwałości projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
Organizatorami stoiska są samorządy: województwa warmińsko-mazurskiego i partnerskich powiatów: elbląskiego, ostródzkiego i iławskiego oraz miasta Elbląga.
Serdecznie zapraszamy na polskie stoisko narodowe i Krainy Kanału Elbląskiego.

Agnieszka Chrzanowska

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski