preloader
Przejdź do treści.

Menu

Niedziela 15 stycznia była dniem szczególnym w całej Polsce i nie tylko. Tego bowiem dnia odbywał się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorem imprezy był Zespół Szkół w Pasłęku. To, co wydarzyło się w tym roku przeszło jednak nasze najśmielsze oczekiwania. 33 tysiące złotych - taką kwotę zebrał sztab WOŚP w Pasłęku!

W Pasłęku i okolicznych miejscowościach kwestowało 40 wolontariuszy, a na sali sportowej miały miejsce występy dzieci z pasłęckich placówek oświatowych: Przedszkola Samorządowego nr 1 i 2 w Pasłęku, Gimnazjum nr 1 w Pasłęku oraz ZSEiT w Pasłęku. Na szczególną uwagę zasługują pokazy taneczne dzieci ze Studia Energy Fitness Agnieszki Lejman oraz występ grupy Hipnotic Power Dance Pasłęk Piotra Beńko. Wyjątkowym momentem podczas całego wieczoru okazał się koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonki Pasłęckiej, który publiczność przyjęła z nieskrywanym entuzjazmem.

Na specjalnych stanowiskach można było skosztować domowych ciast i ciasteczek przygotowanych przez młodzież ZS i ich rodziców, a także pieczonego-zakręconego ziemniaka, a Pracownicy Szpitala Powiatowego w Pasłęku służyli poradami medycznymi, m.in. mierzyli zainteresowanym ciśnienie i poziom cukru we krwi a także sprawdzali prawidłową wagę.

Niezwykle dużą popularnością cieszyło się stanowisko z rękodziełem (autorstwa dorosłych lub dzieci), jednak to licytacja przekazanych na aukcję przedmiotów okazała się największym sukcesem. Nie chodzi tu o licytowane przedmioty, tylko o wielkie serca pasłęczan i mieszkańców okolicznych miejscowości licznie zgromadzonych na sali. Kwoty, które padały z sali były naprawdę imponujące, co świadczy tylko o tym, że jeśli chodzi o pomoc innym potrafimy być niezwykle hojni.

Było to niezwykłe wydarzenie, a zakończyło je tradycyjnie światełko do nieba.

Katarzyna Panimasz

 

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski