Niedziela 15 stycznia była dniem szczególnym w całej Polsce i nie tylko. Tego bowiem dnia odbywał się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorem imprezy był Zespół Szkół w Pasłęku. To, co wydarzyło się w tym roku przeszło jednak nasze najśmielsze oczekiwania. 33 tysiące złotych - taką kwotę zebrał sztab WOŚP w Pasłęku!

W Pasłęku i okolicznych miejscowościach kwestowało 40 wolontariuszy, a na sali sportowej miały miejsce występy dzieci z pasłęckich placówek oświatowych: Przedszkola Samorządowego nr 1 i 2 w Pasłęku, Gimnazjum nr 1 w Pasłęku oraz ZSEiT w Pasłęku. Na szczególną uwagę zasługują pokazy taneczne dzieci ze Studia Energy Fitness Agnieszki Lejman oraz występ grupy Hipnotic Power Dance Pasłęk Piotra Beńko. Wyjątkowym momentem podczas całego wieczoru okazał się koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonki Pasłęckiej, który publiczność przyjęła z nieskrywanym entuzjazmem.

Na specjalnych stanowiskach można było skosztować domowych ciast i ciasteczek przygotowanych przez młodzież ZS i ich rodziców, a także pieczonego-zakręconego ziemniaka, a Pracownicy Szpitala Powiatowego w Pasłęku służyli poradami medycznymi, m.in. mierzyli zainteresowanym ciśnienie i poziom cukru we krwi a także sprawdzali prawidłową wagę.

Niezwykle dużą popularnością cieszyło się stanowisko z rękodziełem (autorstwa dorosłych lub dzieci), jednak to licytacja przekazanych na aukcję przedmiotów okazała się największym sukcesem. Nie chodzi tu o licytowane przedmioty, tylko o wielkie serca pasłęczan i mieszkańców okolicznych miejscowości licznie zgromadzonych na sali. Kwoty, które padały z sali były naprawdę imponujące, co świadczy tylko o tym, że jeśli chodzi o pomoc innym potrafimy być niezwykle hojni.

Było to niezwykłe wydarzenie, a zakończyło je tradycyjnie światełko do nieba.

Katarzyna Panimasz