30 czerwca 2012 r. od godz. 10.00 w Ostródzie obędzie się IV Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego z okazji 100-lecia pasażerskiej żeglugi turystycznej po kanale, na który serdecznie zaprasza Starosta Ostródzki w imieniu: partnerów porozumienia w sprawie zachowania trwałości projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego” oraz organizatorów XX Ostródzkich Dni Morza. Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji na jeziorze Drwęckim oraz na jego bulwarze. Festiwal rozpocznie się o godz. 10:00 regatami żeglarskimi na przystani Ostródzkiego Klubu Żeglarskiego.

O godz. 11:00 rozpoczną się spacerowe rejsy promocyjne statków żeglugi po jeziorze Drwęckim dla mieszkańców i turystów bilety w cenie: 2 zł. dla dzieci i 5 zł. dla dorosłych).

Po godz. 14:00 nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci Adolfa Tetzlaffa w związku z jubileuszem stulecia żeglugi po kanale.

Szczególnie interesująco i widowiskowo zapowiada się trójmecz piłkarski na wodzie między reprezentantami powiatu ostródzkiego, elbląskiego i iławskiego, który rozpocznie się o godz. 15:00 w zatoce jez. Drwęckiego.

Po zmaganiach sportowych czas umilać będzie muzyka szantowa oraz blues’owo-rockowa w ostródzkim Amfiteatrze w wykonaniu zespołów Flash Creep, Mechanicy Szanty i Sztof. Atrakcją wieczoru będzie parada jednostek pływających po jeziorze a na zakończenie całego Festiwalu pokaz sztucznych ogni.

Całej imprezie towarzyszyć będą: kiermasz rękodzielniczo-kolekcjonerski, atrakcje i niespodzianki dla dzieci nabrzeże jeziora Drwęckiego stoisko promocyjne Krainy Kanału Elbląskiego altana na molo) oraz publiczne, promocyjne pokazy makiety pochylni Oleśnica hall w amfiteatrze).

Zdjęcie numer 1 w artykule: Zapraszamy na IV Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego