W ubiegłym tygodniu w finale ogólnopolskim „Sprawny w zawodzie – stolarz” w Pleszewie, reprezentacja z OSiW OHP w Pasłęku w składzie: Adrian Zienkiewicz i Przemysław Rogowski zajęła pierwsze miejsce. Uczestnicy Ośrodka realizują kształcenie ogólne i teoretyczne zawodowe w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku, a do konkursu przygotowywani byli przez: cześć teoretyczna – Cezary Terech, część praktyczna: Krzysztof Ostrowski, Eugeniusz Kiwit, Tadeusz Królik.

W dniu 24 maja 2012 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku zakończyła się tegoroczna edycja konkursu „Sprawny w zawodzie – murarz”. Organizatorem konkursu była Komenda Główna OHP wraz z Warmińsko-Mazurska Wojewódzką Komendą OHP przy współpracy OSiW OHP w Pasłęku.

Laureaci etapów wojewódzkich konkursu – przedstawiciele 10 województw 22 maja przystąpili do rozwiązywania testów z części teoretycznej, a po jej zakończeniu I grupa przystąpiła do egzaminu praktycznego. W tym czasie grupa II uczestniczyła w przygotowanej ofercie rekreacyjnej na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku, gdzie próbowali swoich sił w grę w golfa pod okiem zawodowego instruktora –golfiarza. Po południu nastąpiła zamiana. Po całodniowych zmaganiach nadszedł czas na relaks przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. Chętni grali w piłkę nożną na boisku należącym do OSiW OHP w Pasłęku. Następnego dnia uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzali z przewodnikiem starówkę elbląska oraz odpoczywali w Ośrodku Wypoczynkowym „Nowa Holandia” gdzie miedzy innymi mogli sprawdzić się na strzelnicy oraz skosztować smacznej grochówki. Wieczorem zwiedzili unikatowe pochylnie: Kąty i Buczyniec

Finał konkursu, który odbył się w dniu 24 maja wyłonił najzdolniejszych murarzy spośród uczestników OHP z całej Polski. Uroczystość prowadził kierownik OSiW OHP w Pasłęku Cezary Terech. W tle, na dużym ekranie, przedstawiono prezentację multimedialną ukazującą zmagania uczestników w trakcie konkursu.

W uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród wzięli udział znamienici goście z Komendantem Głównym OHP Jerzym Mormulem na czele, który podsumował tegoroczną edycje konkursu. Uroczystość zaszczycili także: asystent Komendanta Głównego OHP Sandra Sienkiewicz, wicestarosta Maciej Romanowski, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Olsztynie Franciszek Romanowski, wojewódzki komendant OHP Jarosław Dzioba oraz komendant Straży Pożarnej w Pasłęku Mirosław Czyszejuk, Obserwatorem z ramienia Komendy Głównej w tym roku była Dorota Słomska. Pierwsze miejsce zdobyli Piotr Erdt i Kacper Madejski z Warmińsko – Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, drugie Piotr Andrzejewski i Paweł Nowakowski z Wielkopolskiej Komendy OHP. Na trzecim miejscu uplasowali się Kamil Gworek i Norbert Wierzbicki ze Świętokrzyskiej Komendy OHP. Każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek w postaci okolicznościowej koszulki oraz skrzynki na narzędzia. Po raz pierwszy Komendant Główny wręczył upominkowy puchar dla „Najsympatyczniejszego uczestnika”, którym został przedstawiciel Śląskiej Komendy OHP - Andrzej Foltyn.

Dziękując młodzieży, wychowawcom oraz kadrze zaangażowanej w przedsięwzięcie, zakończono IX edycję konkursu „Sprawny w zawodzie” Pasłęk 2012 r.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Sukces uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Sukces uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Pasłęku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Sukces uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Pasłęku
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Sukces uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Pasłęku