W sobotę, 19 maja, w elbląskiej „Bażantarni” odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w biegu na orientację.

Zawody odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, statuetki i dyplomy a każdy uczestnik po zakończeniu biegu napoje chłodzące. Ponadto uczestnicy skorzystali z gościnności właściciela restauracji „MYŚLIWSKA”, który wszystkich uczestników zawodów poczęstował kiełbaską z ogniska, za co organizatorzy bardzo dziękują. Protestów nie zanotowano. W zawodach uczestniczyli zarówno dzieci, młodzież szkolna jak i dorośli gdyż bieg na orientację jest sportem dla każdego. Zwraca uwagę coraz większa liczba rodzin decydujących się na wspólny marszobieg, łącznie z małymi dziećmi. Zawody zorganizował i przeprowadził ELBLĄSKI KLUB ORIENTEERINGU GRYF przy 16 POMORSKIEJ DYWIZJI ZMECHANIZOWANEJ we współpracy ze STAROSTWEM POWIATOWYM w Elblągu oraz Dowództwem 16 bdow.

Prezes Klubu EKO-GRYF

Bolesław CZECHOWSKI

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: XIV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w biegu na orientację
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: XIV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w biegu na orientację