W dniu 19 marca odbył się VIII Kongres Przyszłości, który stanowi niezwykle istotne wydarzenie społeczno-gospodarcze w kalendarzu Warmii i Mazur. Gwarantuje nie tylko cenne dyskusje, ale także inspirujące pomysły i innowacyjne rozwiązania dla przyszłości tego regionu. Stanowi niepowtarzalną okazję do spotkania przedstawicieli samorządów, biznesu, nauki oraz mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

Rozmawiano przede wszystkim o najważniejszych tematach społecznych i gospodarczych kraju oraz Warmii i Mazur. Uczestnicy zastanawiali się nad perspektywą wspólnego, lepszego jutra. O nowoczesnej energetyce jako odpowiedzi na potrzeby ochrony klimatu i środowiska oraz ekonomii, o potencjale małych reaktorów atomowych jako stabilnych źródłach energii elektrycznej, zapewniających niezależność energetyczną i o innych alternatywnych źródłach energii w kontekście potencjalnego kryzysu energetycznego opowiadał m.in. pan Maciej Romanowski Starosta Elbląski.

Podczas uroczystości wręczono także 14 statuetek Gazety Olsztyńskiej - Marki Warmii i Mazur, które trafiły do firm i instytucji przyczyniających się do budowania pozytywnego wizerunku województwa i sprawnie działających na rzecz rozwoju tego regionu.

Magdalena Federewicz

Rzecznik Prasowy Starosty Elbląskiego