Jeśli ciekawią Cię realia nauki w Liceum Sztuk Plastycznych – serdecznie zapraszamy do udziału w Drzwiach Otwartych, które odbędą się 16 marca w godz. 10.00 – 14.00

Zgłębianie świata sztuki w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym to kompleksowy proces edukacyjny, ale również inspirująca podróż w towarzystwie pedagogów – praktykujących artystów,  pasjonatów i ekspertów. LSP jest miejscem, w którym nowoczesna infrastruktura dostosowana do pracy w różnych twórczych technikach łączy się z kreatywnym i zindywidualizowanym podejściem do edukacji.

Okazja do tego, by zwiedzić szkolne pracownie, porozmawiać z uczniami i nauczycielami, obejrzeć prace uczniów i zadać wszystkie nurtujące pytania nadarzy się już wkrótce podczas najbliższych Drzwi Otwartych. Tradycyjnie odwiedziny w naszej szkole stanowią również zaproszenie do udziału w warsztatach, które pozwolą Wam poczuć choć przez chwilę, jak  może wyglądać nauka w “Plastyku”.

Warsztaty z rysunku, z rzeźby oraz malarstwa odbędą się w godzinach 10:30 do 14:00.  Pracownie Techniki Druku Artystycznego, Pracownia Fotografii i Filmu oraz Pracownia Projektowania i przestrzenie szkolne będą otwarte dla zwiedzających.

Co czeka na uczestników? ️

1,5-godzinne zajęcia z rysunku, które pozwolą Ci świadomie komponować i przekładać obserwacje z natury na płaszczyznę dwuwymiarową!

1,5-godzinne warsztaty malarstwa, gdzie nauczysz się postrzegać barwy i łączyć ze sobą 3 kolory podstawowe, aby uzyskać wszystkie inne!

Warsztaty rzeźby, gdzie będziesz pracować nad tworzeniem brył geometrycznych w glinie. Potrenujemy analizę skali i relacji przestrzennych między przedmiotami.

Co musisz zabrać ze sobą?

Blok A3

Farby akrylowe w 3 kolorach podstawowych + biel

Pędzle różnego rodzaju i rozmiaru

Ołówki, gumkę i temperówkę

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztatach – prosimy o dokonanie rejestracji: LINK.