Sportowcy po raz siódmy zagrali dla podopiecznych Domu Dziecka w Pasłęku i Zielonce Pasłęckiej oraz dla schroniska PSI RAJ w Pasłęku.

23-24.02.2024r. w Pasłęku odbyła się pod Patronatem Honorowym Starosty Elbląskiego i Burmistrza Pasłęka VII edycja Charytatywnego Turnieju Koszykówki:

„Świąteczne Granie Ofiarowanie”

Podczas ŚGO VII szkolne Koło Wolontariatu działające przy Zespole Szkół w Pasłęku pomagało realizować cele statutowe stowarzyszeniom:

Daj Nadzieję” i „Warmińsko-Mazurskiemu stowarzyszeniu obrońców praw zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu” działającego przy schronisku PSI RAJ.

W trakcie trwania Turnieju, zbierano fundusze na zakup nowego sprzętu AGD dla lokalnych Domów Dziecka oraz fundusze i karmę dla zwierząt ze schroniska PSI RAJ.

Podczas kilkumiesięcznych przygotowań ŚGO dzięki przyłączeniu się do tego projektu wielu lokalnych firm, jeszcze przed rozpoczęciem Turnieju wpłynęło na konta ww. stowarzyszeń około 5000 zł. (w tym 4150 zł dla schroniska oraz 800 zł dla Domów Dziecka).
Ponadto dzięki hojności przybyłych uczestników, kibiców i gości, na zakup sprzętu AGD zebrano w puszkach 3812. 51 zł, a dla PSIego RAJu 1083zł. I to jeszcze nie wszystko…

W tym miejscu organizatorzy pragną przypomnieć, że wkrótce ukaże się pamiątkowy film tego przedsięwzięcia, pod którym zamieścimy jeszcze dodatkowe zbiórki w Internecie.
To swoista odpowiedź na liczne prośby do organizatorów wydarzenia, prośby ludzi dobrej woli i firm, które jeszcze chcą dorzucić swoją cegiełkę na ten szczytny cel.
* Instytucje dla, których zagrano:
Centrum Administracyjne do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Stowarzyszenie  „Daj Nadzieję”, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Zakątek”, Schronisko  dla bezdomnych zwierząt „Psi Raj”.

W trakcie imprezy oprócz bardzo emocjonujących meczów koszykówki widzowie mieli okazję obejrzeć wspaniałe pokazy.
Swoje umiejętności zaprezentowali:
- Hipnotic Dance Pasłęk,
- Energy Dance Pasłęk

oraz nasi czworonożni funkcjonariusze Policji Delta Force One i Ivo pod czujnym okiem Igi Sozoniuk i pozoranta Denisa Sidarovich.

Na koniec Turnieju odbył się konkurs rzutowy dla najlepszych strzelców Turnieju:
Wśród pań najlepsza była: Konstancja Puzdrowska
Wśród panów najlepszym strzelcem okazał się: Maciej Bałabuch

Klasyfikację poszczególnych Turniejów:

Klasyfikacja turnieju KOBIET:

1. 1.DaMy Olsztyn
  2. 2.Laski Grają w kosza Warszawa
  3. 3.WomBasket Elbląg
  4. 4.Basket Lovers Warszawa

MVP Turnieju Kobiet została Iwona Polak (DaMy Olsztyn)

Klasyfikacja turnieju MĘŻCZYZN:

1. 1.ŚGO Pasłęk
  2. 2.Old Dirty Bastard Gdańsk
  3. 3.Żniwiarze Elbląg
  4. 4.Lastryko Szczytno

MVP Turnieju Mężczyzn został Wojtek Przedpełski (ŚGO Pasłęk)

ŚGO to nie tylko koszykówka to idea, która zrzesza ludzi, którzy bezinteresownie pomagają innym. To idea, która ukazuję, że przy odrobinie chęci i połączenia sił, zjednoczenia się w szczytnym celu można zdziałać małe cuda dla lokalnej społeczności.

Bez współpracy i wsparcia sztabu ŚGO liczącego 35 osób z inicjatorem wydarzenia Tomaszem Iwanickim, realizacja tego projektu nie byłaby możliwa.

W organizację wydarzenia włączyli się również liczni przedsiębiorcy z Pasłęka i okolic oraz patroni medialni.

Wszystkim zaangażowanym w świąteczne granie ofiarowanie składam serdeczne podziękowania i wyrazy uznania. Życzę wszelkiej pomyślności.

ORGANIZATOR

Tomasz Iwanicki