Niedziela 28 stycznia był dniem szczególnym w całej Polsce i nie tylko. Tego bowiem dnia odbywał się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół w Pasłęku. Wynik pasłęckiego finału WOŚP przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wpólnie zebraliśmy 75583,27 zł !!!

W piątek poprzedzający to wielkie wydarzenie, na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pasłęku miał miejsce Charytatywny Maraton Taneczny Zumba Kids i Zumba Fitness pod kierunkiem pana Marcina Wierzbickiego Zumba by Marcin i BAMBI DANCE, natomiast w sobotę nad pasłęckim jeziorkiem można było spotkać osoby morsujące z WOŚP.

W niedzielę w Pasłęku i okolicznych miejscowościach kwestowało wielu wolontariuszy, a na sali sportowej miały miejsce występy dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Pasłęku, zespołu Knitter's Jazz Band oraz zespołu „SHOT”, w którego skład wchodzą uczniowie ZS w Pasłęku, na co dzień rozwijający swoją pasję w szkole muzycznej w Pasłęku. Na szczególną uwagę zasługują pokazy taneczne zespołu Cheerleaders Dance pani Agnieszki Lejman oraz występ zespołu WYSOCZANKI. Wyjątkowym momentem podczas całego wieczoru okazał się koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonki Pasłęckiej, który publiczność przyjęła z nieskrywanym entuzjazmem. Na specjalnych stanowiskach można było skosztować domowych ciast i ciasteczek przygotowanych przez młodzież ZS i przyjaciół szkoły, a także zjeść bigos szefa Sztabu, pierogi pani Żukowskiej i pyszności kramiku z Aniołowa, a Pracownicy Szpitala Powiatowego w Pasłęku służyli poradami medycznymi, m.in. mierzyli zainteresowanym ciśnienie i poziom cukru we krwi. Niezwykle dużą popularnością cieszyło się stanowisko, gdzie można było zakupić książeczki dla dzieci oraz kiermasz rozamitości, jednak to licytacja przekazanych na aukcję przedmiotów okazała się największym sukcesem. Nie chodzi tu o licytowane przedmioty, tylko o wielkie serca pasłęczan i mieszkańców okolicznych miejscowości licznie zgromadzonych na sali. Kwoty, które padały z sali były naprawdę imponujące, co świadczy tylko o tym, że jeśli chodzi o pomoc innym potrafimy być niezwykle hojni. Było to niezwykłe wydarzenie, a zakończyło je tradycyjnie światełko do nieba.

Info. ZS Pasłęk