20 stycznia 2024 roku odbył się bal studniówkowy klas maturalnych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. W uroczystości zorganizowanej w sali bankietowej ZACISZE w Pasłęku uczestniczyli uczniowie klas IVA I IVb liceum ogólnokształcącego z elementami wojskowości z wychowawcami – p. Moniką Kucińską i p. Małgorzatą Cytrycką, uczniowie klas V technikum kształcących się w zawodzie: technik agrobiznesu, technik ekonomista oraz technik żywienia i usług gastronomicznych z wychowawcami – p. Marzeną Pankiewicz i p. Robertem Chojnickim.

Uroczystość otworzył Dyrektor ZSEiT p. Marian Matuszczak wraz w Wicestarostą Elbląskim p. Ryszardem Zającem i Przewodniczącą Rady Rodziców p. Ewą Błachnio-Semkiw.

Uczniowie, przygotowani przez p. Monikę Kucińską, z powagą i gracją zatańczyli poloneza i otrzymali gromkie brawa od wszystkich uczestników imprezy. Tuż po polonezie maturzyści zaprosili dyrekcję, nauczycieli, zaproszonych gości, rodziców oraz swoje koleżanki i kolegów do wspólnego walczyka. Bal trwał do białego rana. Wszyscy świetnie się bawili. W trakcie balu studniówkowego odbył się konkurs na Króla i Królową balu. Królem i Królową zostali: Maciej Wróblewski i Wiktoria Skowrońska – uczniowie klasy V TA i V TE.

Ogromne podziękowania należą się rodzicom, którzy byli organizatorami tej wspaniałej uroczystości, dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, zaproszonym gościom.

Teraz tylko pozostały maturzystom: intensywna nauka i… odliczanie – 100 dni do matury. Powodzenia na egzaminach!

Info: Marzena Pankiewicz

Zdjęcia: Jolanta Marek-Ryś oraz Foto Jankiewicz Movies