W związku z planowanym uruchomieniem kolejnych interwencji publicznych na rozwój infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji obszarów białych NGA. Celem konsultacji jest aktualizacja informacji o obszarach, na których wciąż nie istnieje i najprawdopodobniej w ciągu 3 najbliższych lat nie powstanie infrastruktura NGA na zasadach rynkowych.

W tym celu planowane jest wykorzystanie informacji dotyczących zasięgów usług i komercyjnych planów inwestycyjnych, gromadzonych w Systemie Informacyjnym o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego.

Zasięgi usług oraz plany inwestycyjne zaraportowane w systemie w terminie od 11 listopada do 10 grudnia 2023 będą stanowiły podstawę do określenia listy białych plam do kolejnych interwencji publicznych, a sam system będzie jedynym źródłem informacji służącym do określenia białych plam. Oznacza to, że nie będą brane pod uwagę plany inwestycyjne zgłoszone w ramach konsultacji społecznych przeprowadzonych w 2022 za pośrednictwem systemu SIIS.

W związku z powyższym Zespół INTERNET.GOV.PL zwraca się z uprzejmą prośbą o zachowanie wysokiej jakości zgłaszanych danych, a także terminowe dostarczenie ich do systemu, dostępnego pod adresem https://internet.gov.pl.

Punkty adresowe, które nie zostaną zaraportowane do 10 grudnia br. jako znajdujące się w:

1. zasięgu usług o przepustowości co najmniej 100 Mb/s lub w zasięgu medium umożliwiającego świadczenie usług gigabitowych lub
  2. w planach inwestycyjnych

mogą zostać uwzględnione w planowaniu kolejnych interwencji publicznych.

Zespół INTERNET.GOV.PL