W dniu 2 lutego 2012 r. w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyła się narada Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Było to spotkanie podsumowujące, na którym omawiano przebieg zdarzeń w związku z zaistniałym w dniach 13 , 20 stycznia br. zagrożeniem powodziowym.
Spotkanie prowadził starosta elbląski Sławomir Jezierski , przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wraz z wicestarostą Maciejem Romanowskim , zastępcą przewodniczącego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na spotkaniu zostały przedstawione informacje o podejmowanych działaniach w związku z powstałym zagrożeniem powodziowym. Stanisław Sołowiej, inspektor ds. kryzysowych Starostwa Powiatowego, omówił przebieg wydarzeń i rozwój sytuacji zagrożenia powodziowego w dniach 13-20 stycznia. Następnie głos zabrali:
- Andrzej Lemanowicz , burmistrz Tolkmicka,
- Genowefa Kwoczek , wójt gminy Elbląg,
- Wacław Wielesik , wójt gminy Markusy,
- Bronisław Zarembski ,przedstawiciel gminy Gronowo Elbląskie,
- Bogdan Szymanowski , dyrektor Żuławskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu,
- Ryszard Baran , zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu,
- Paweł Mirys , Komenda Miejska Policji w Elblągu.
Kierownik Oddziału W,M Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie Delegatura w Elblągu ,Marek Fabiański wraz z Tomaszem Bąkiem z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego W,M UW w Olsztynie przedstawili ocenę podejmowanych działań przez samorządy, służby i straże w związku z powstałym zagrożeniem powodziowym na terenie powiatu elbląskiego. W dalszej części spotkania swoje uwagi i spostrzeżenia związane z przygotowaniem i prowadzeniem ewakuacji zwierząt gospodarskich przedstawił zastępca Warmińsko,Mazurskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Olsztynie Jerzy Tułodziecki.
Została również przedstawiona informacja o realizacji „Programu Żuławskiego , 2030”, w tym etapu 2015, przez dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku ,Halinę Czarnecką.
W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele urzędów gmin oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu elbląskiego.
Szczególne podziękowania od Starosty Elbląskiego otrzymali Walentyna Świniarska , kierownik świetlicy w Zespole Szkół w Nowakowie oraz Józef Osesek z Żuławskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu za swoje zaangażowanie i bezinteresowną pomoc podczas ostatnich akcji kryzysowych.
Narada zakończyła się dyskusją, podczas której zostały wyciągnięte wnioski wynikające z podejmowanych działań.
Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Spotkanie nt. zagrożenia powodziowego w powiecie
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Spotkanie nt. zagrożenia powodziowego w powiecie
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Spotkanie nt. zagrożenia powodziowego w powiecie
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Spotkanie nt. zagrożenia powodziowego w powiecie