Przejdź do treści.

Menu

17 listopada w sali kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury odbył się XX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej pod honorowym patronatem Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego. Organizatorami imprezy byli nauczyciele języków obcych z Zespołu Szkół w Pasłęku pod przewodnictwem pomysłodawcy konkursu Tomasza Rozenbajgiera. W tegorocznej rywalizacji udział wzięli soliści, duety i zespoły ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Pasłęka, Elbląga, Młynar, Ornety, Małdyt, Łęcza, Nowakowa, Milejewa i Bielicy. Fundatorem nagród w konkursie był Zarząd Powiatu w Elblągu oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Pasłęku. W imieniu Starosty Elbląskiego zostały one wręczone przez Naczelnika Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu Renatę Perlińską, Dyrektora Zespołu Szkół – Elżbietę Wasiuk oraz członka jury Pana Wojciecha Hazę. A oto laureaci konkursu:

- w kategorii soliści ze szkół podstawowych I miejsce zajęła Iga Nowokrzewska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Państwowej Straży Pożarnej w Nowakowie z piosenką „Grund Genug” Modeline Juno ( opiekun p. Anetta Witkowska); wyróżnienie w tej kategorii otrzymali Alicja Koroblewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. mjra Henryka Sucharskiego w Pasłęku za zaprezentowanie piosenki „People help the people” Birdy (opiekun pani Izabela Bereżańska) oraz Franciszek Naradzynkowski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Milejewie za wykonanie „The Family Jewels” Marina and the Diamonds ( opiekun pani Anna Dąbkowska).

- w kategorii duety najlepsze okazały się Nina Leonowicz i Lilianna Prajsnar ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Elblągu, które wywalczyły pierwsze miejsce piosenką „Lovely” Billie Eillish & Khalid (opiekun pani Aleksandra Iwanicka).

- w kategorii zespoły I miejsce przypadło formacji Lawa ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach za wykonanie „Blinding Lights” The Weeknd ( opiekun pani Edyta Wasiluk-Jarosz)

- w kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zdobyła Daria Piech z III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Elblągu za piękne wykonanie utworu Zary Larson „Uncover” (opiekun pan Bogdan Płaza), a wyróżnienia powędrowały do Amelii Zielke z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu za wykonanie „One last time”Ariany Grande (opiekun pan Artur Urban) oraz do Karola Baranowskiego i Konrada Szczerby z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu za zaprezentowanie „Lost on you” LP (opiekun pani Ewa Matuszewska). Nagrodę Publiczności otrzymał Michał Jurzyk z Zespołu Szkół w Pasłęku za brawurowe wykonanie utworu Elvisa Presley'a „Can't help falling in love”.

XX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej już za nami, zapraszamy ponownie za rok!

Info: ZS

bip.powiat.elblag.pl

bip

Nieruchomość w Rangórach k. Elbląga do sprzedaży

Połącz się z tłumaczem

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Film Promocyjny 2023

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski