Dużym sukcesem zakończył się wyjazd przedstawicieli trzech partnerskich powiatów: elbląskiego, iławskiego i ostródzkiego na MTT we Wrocławiu, które odbywały się w dniach 3-5 lutego 2012 r. Stoisko promujące Krainę Kanału Elbląskiego zostało uznane za najbardziej atrakcyjne stoisko wystawiennicze głosami odwiedzających i nagrodzone okolicznościową statuetką.

Ocenie podlegały: aranżacja stoiska pod względem wizualnym, oryginalność wystroju stoiska, dostępność materiałów promocyjnych, ekspozycja elementów oferty. Przez cały czas trwania targów stoisko KKE przeżywało prawdziwe oblężenie osób odwiedzających wrocławską Halę Stulecia. Jak zwykle, największe zainteresowanie wzbudzała makieta pochylni Oleśnica, zarówno wśród wytrawnych turystów, jak i dzieci, które bardzo często mają wpływ na wakacyjne wybory rodziców.

Stoisko targowe zbudowała połączona ekipa samorządowa złożona z pracowników promocji powiatu iławskiego i ostródzkiego. Podczas trwania targów pracownicy odpowiedzialni za promocję powiatów elbląskiego, iławskiego i ostródzkiego zajmowali się obsługą informacyjną stoiska. Duże doświadczenie pracowników zapewniło sprawną i skuteczną dystrybucję materiałów promocyjnych na stoisku KKE. Przewodniki, mapy, płyty CD i DVD oraz broszury były dla informatorów praktycznymi narzędziami, a dla gości targowych - źródłem informacji o obszarze KKE.

W bieżącym roku partnerzy projektu pn. „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego” planują jeszcze udział w międzynarodowych targach turystycznych w Berlinie oraz Poznaniu. Dzięki takim działaniom nasz turystyczny podregion cieszy się coraz większą popularnością w kraju i poza jego granicami.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Kraina Kanału Elbląskiego na Międzynarodowych Targach Turystycznych Wrocław 2012
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Kraina Kanału Elbląskiego na Międzynarodowych Targach Turystycznych Wrocław 2012
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Kraina Kanału Elbląskiego na Międzynarodowych Targach Turystycznych Wrocław 2012
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Kraina Kanału Elbląskiego na Międzynarodowych Targach Turystycznych Wrocław 2012