Starostwo Powiatowe w Elblągu i Dyrekcja Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej w Elblągu zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego do udziału w XII Olimpiadzie „Przyroda i historia Powiatu Elbląskiego".

Rozgrywki Olimpiady odbędą się :

• dla uczniów klas VI szkół podstawowych - 19 kwietnia 2012 roku
• dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - 20 kwietnia 2012 roku
Miejsce spotkania: Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku ul. Wojska Polskiego 36 , początek godz. 1000.
Zgłoszenie trzyosobowych drużyn do udziału w XII Olimpiadzie pn. „Przyroda i historia Powiatu Elbląskiego" należy przesyłać do Starostwa Powiatowego w Elblągu ul. Saperów 14A w nieprzekraczalnym terminie do 30 marca 2012 roku.
Uczestnicy konkursu oprócz rozgrywek indywidualnych, w których rozwiązują pisemne testy składające się ze 100 pytań, w ramach rozgrywek drużynowych:
- wypracowują i udzielają odpowiedzi na 4 zadania,
- zgłaszają opracowany na formularzu wg Załącznika Nr 1 do Regulaminu pomysł na projekt „Co zrobię dla zachowania historii lub przyrody swojej miejscowości gdy będę miał/a do dyspozycji 10000 euro?”. Dokumentację pomysłu na projekt składa się wraz ze zgłoszeniem drużyny do Starostwa Powiatowego w Elblągu w terminie do 30 marca 2012 r.
- drużyny z poszczególnych szkół muszą brać udział w trzech częściach olimpiady rozgrywki indywidualne, odpowiedzi zespołowe, prezentacja „pomysłu na projekt”.
Podobnie jak w latach ubiegłych na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i wyróżnienia zarówno w kategorii indywidualnej, jak i zespołowej.
W załączeniu Regulamin Olimpiady wraz z wzorem formularza zgłoszeniowego pomysłu na projekt „Co zrobię dla zachowania historii lub przyrody swojej miejscowości gdy będę miał/a do dyspozycji 10000 euro?”
ZAPRASZAMY!!!!!