Intensywne zakończenia lata wychowanków POW Samodzielne Mieszkanie. W pięknym miejscu, przy pięknym słońcu, w doborowym towarzystwie uczestniczyliśmy w obchodach Warmińsko-Mazurskich Dożynek Wojewódzkich zorganizowanych przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wszystko działo się na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku-Parku Etnograficznym. Na starcie przywitał nas piękny widok historycznego miejsca z olbrzymią ilością straganów, stoisk, wystaw i scen, gdzie odbywały się przeróżne zabawy, konkursy promujące żywność. Wszystko po to, by symbolicznie podziękować za plony i pracę rolników z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Nasze uczestnictwo było rezultatem wieloletniej współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie. Bank wspiera nasze Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze „Zakątek” w Zielonce Pasłęckiej oraz „Samodzielne Mieszkanie” w Pasłęku dostarczając nam żywność. W tym dniu to my wspieraliśmy Bank Żywności promując jego nieocenioną działalność. Naszym zadaniem było przygotowywanie i częstowanie spragnionych uczestników dożynek wodą owocową i ziołowo-warzywną. Przepiękne kolory wód smakowych, sposób podania i smak zachęcały do ich kosztowania. Świetny pomysł połączony z wykorzystywaniem owoców i warzyw, które „na pierwszy rzut oka” mogłyby trafić do kosza. Wszystko z zasadą niemarnowania żywności, którą wcielamy w życie swoje i dzieciaków. Uwieńczeniem naszej pracy było uczestniczenie w koncercie Michała Wiśniewskiego. Mogliśmy oglądać profesjonalny występ, zrobić sobie fotkę z wokalistą i przekazać mu zaproszenie na herbatę i pyszne ciacho. Był to dzień pełen wrażeń obfitujący w wiele doznań i emocji. Mamy pełną satysfakcję, że mogliśmy połączyć w jednym czasie i jednym miejscu pomoc, wsparcie, nowe znajomości, kulturę na różnym poziomie, radość, a na koniec-zmęczenie.

Dzieciaki z POW „SM” wraz z pracownikami