Przejdź do treści.

Menu

Po wakacjach zostały wspomnienia i zdjęcia. W telegraficznym skrócie przegląd atrakcji wyjazdowych, w których uczestniczyli wychowankowie Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Samodzielne Mieszkanie” w Pasłęku oraz „Zakątek” w Zielonce Pasłęckiej:

Wyjazd do Soli w Beskidzie Żywieckim:

Był kontynuacją obozów wędrownych organizowanych przez Kościół Chrześcijan Baptystów w Elblągu. W okresie od 7 do 14 sierpnia wychowankowie wyjechali na obóz wędrowny do Soli. Zdobyli kilka szczytów m.in.: Wilczą Raczę, Przegibek, Rycerzową i Rysiankę. Ponadto korzystali z basenów (w Istebnej oraz w Wiśle), zwiedzali Wisłę, Żywiec, Zwardoń, Rajczę. To był intensywny czas dla podopiecznych, spędzony na wyczerpujących wędrówkach, ale także na zabawach, rozmowach i relaksie. O atrakcje dla dzieciaków zadbali Kasia i Jeff Newswanger oraz największy przyjaciel dzieci - pastor Paweł Kugler.

Wiele, nad Jeziorem Wielewskim:

W dniach od 21 do 30 sierpnia wychowankowie „Zakątka” w Zielonce Pasłęckiej aktywnie spędzali czas w ośrodku kolonijnym Beaver Tourist na Kaszubach. Każdy dzień wypełniały kąpiele w pięknym Jeziorze Wielewskim oraz spacery po malowniczym lesie. Dodatkowo podopieczni placówki mogli skorzystać z takich atrakcji jak park linowy oraz ścianka wspinaczkowa, rowerki wodne, przejażdżka na bananie i ognisko z kiełbaskami. Czas wolny dzieci spędzały doskonaląc umiejętności wędkarskie oraz korzystając z zajęć proponowanych przez kadrę wychowawczą. Pogoda podczas wyjazdu dopisała, mieszkańcy „Zakątka” powrócili z wakacji pełni wspaniałych wspomnień oraz naładowani pozytywną energią na nowy rok szkolny.

Surfing, Żeglarze Dzieciom:

W dniach od 28 do 29 sierpnia, dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Soulriders, dzieci i młodzież z Samodzielnego Mieszkania spędziły cudowne chwile i czas wolny w Kadynach na szkoleniu windsurfingowym. Ich pasja, ogromne serca i cierpliwość sprawiły, że dzieciaki polubiły się ze sportem. Hasłem tych dni było: TRUDNOŚCI ZAMIEŃ NA MOŻLIWOŚCI.

Joy Weekend:

Ostatni weekend wakacji to wyjazd do Fundacji Radość w Warszawie na Joy Weekend. W tym wyjeździe wzięli udział podopieczni Mateusz i Marcin. To cyklicznie organizowane wyjazdy przez Chrześcijańską Fundację Radość i Hope For Youth Ministries. Chłopcy wrócili  zadowoleni i pełni entuzjazmu, a to najważniejsze jak pojawia się uśmiech na twarzach dzieci.

Bułgaria, Warna:

W ramach wygranej w konkursie matematycznym MathWorks, ogłoszonym i przeprowadzonym przez Fundację ERBUD-Wspólne Wyzwania w Warszawie, dwójka podopiecznych Oliwia Wasińska oraz Damian Kitowski wyjechali na tydzień wypoczynku do Bułgarii. Wycieczka była zwieńczeniem projektu matematycznego, który polegał na przedstawieniu matematyki w życiu codziennym w postaci prezentacji multimedialnej. Tematy tych prezentacji to „Truskawkowe monoporcje-moja miłość” oraz „Aranżacja salonu wypoczynkowego”. Projekty zachwyciły jury co dało podium naszym dzieciom.

Aktywność zawodowa:

Tegoroczne maturzystki z „Samodzielnego Mieszkania” dzielnie pracowały podczas wakacji. Paulina przez cały okres wakacji była (i nadal jest) recepcjonistką w Hotelu Riwiera w Krynicy Morskiej, Oliwia - czerwiec spędziła w Niemczech zbierając truskawki, a kolejne dwa miesiące była opiekunką do dzieci w Krynicy Morskiej, Julia zaś pracowała w ośrodku wczasowym w Małdytach. Za wszystkie dzieci i młodzież, podejmujących się większych i mniejszych aktywności zawodowych, trzymamy kciuki, wspieramy i motywujemy do dalszych działań.

Życząc wszystkim zdrowia i radości, trzymamy kciuki za rozpoczynający się nowy rok szkolny.

Źródło: CAOPOW w Pasłęku

bip.powiat.elblag.pl

bip

Nieruchomość w Rangórach k. Elbląga do sprzedaży

Połącz się z tłumaczem

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Film Promocyjny

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski