5 i 6 sierpnia w Karczowiskach Górnych odbyły się XIX Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności organizowane przez Regionalny Związek Pszczelarzy w Elblągu oraz PPHU „Nektar”.

Celem targów była promocja miodu, nowoczesnego sprzętu pszczelarskiego, jak również wdrażanie osiągnięć nauki polskiej w praktyce. Podczas wydarzenia wręczono liczne odznaczenia dla pszczelarzy z okręgu elbląskiego.

Targi były także okazją do uroczystego otwarcia Centrum Pszczelarstwa „Bez barier” i ścieżki przyrodniczej „Pszczela edukacja”. Głównym celem stworzenia Centrum jest umożliwienie zbieranie miodu osobom niepełnosprawnym. Utworzona ścieżka edukacyjna pozwoli dzieciom poznać życie i pracę pszczół.

Podczas uroczystości Starosta Elbląski Maciej Romanowski wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu w Elblągu Genowefą Kwoczek wręczyli Prezesowi Regionalnego Związku Pszczelarzy w Elblągu Waldemarowi Badeńskiemu Honorową Odznakę Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego. Ta Odznaka jest uhonorowaniem całokształtu pracy Pana Badeńskiego w upowszechnianie i rozwój pszczelarstwa. Jest także wyróżnieniem za wybitne osiągnięcia przynoszące znaczące korzyści dla rozwoju Powiatu Elbląskiego, w dziedzinie gospodarczej . Wnioskodawcą nadania Odznaki był Wójt Gminy Gronowo Elbląskie Marcin Ślęzak.

Impreza odbyła się pod Patronatem Starosty Elbląskiego.