Starostwo Powiatowe w Elblągu po raz drugi zostało laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządzania 2011 , Usługi Społeczne, dziedzina kultura.Pierwszy raz ta nagroda została przyznana w 2009 r.
W dniu 19 grudnia 2011 r. starosta Sławomir Jezierski w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odebrał dyplom laureata Samorządowy Lider Zarządzania 2011 , Usługi Społeczne w dziedzinie kulturaprzyznany Starostwu Powiatowemu w Elblągu. Spotkanie w Senacie miało bardzo uroczysty charakter. Uczestniczyła w nim także Gabriela Effenberg naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu.
Konkurs Samorządowy Lider Zarządzania jest jednym z elementów projektu realizowanego przez Związek Miast Polskich w partnerstwie ze Związkiem Powiatów Polskich i Związkiem Gmin Wiejskich RP oraz Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji „Doskonalenie zarządzania usługami publicznymi i rozwojem w jednostkach samorządu lokalnego gminach i powiatach)”.
Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła pomysł promocji inicjatyw lokalnych poprzez organizację konkursu „Wieś z inicjatywą”. Docenianie działań lokalnych społeczności na rzecz poprawy jakości życia w swoich miejscowościach zostało uznane za bardzo ważny czynnik integracji społecznej, warty upowszechnienia i nagrodzenia.
W trakcie uroczystości starosta Jezierski przedstawił wszystkim zgromadzonym finalistom konkursu główne założenia konkursu „Wieś z inicjatywą” oraz jego efekty.
Dla przypomnienia, za projekty zrealizowane w powiecie elbląskim w 2010 r. w konkursie „Wieś z inicjatywą” nagrody otrzymały:
I miejsce - wieś Zalesie gm. Milejewo - za inicjatywę dotyczącą adaptacji stawu wiejskiego na miejsce wypoczynku i rekreacji;
II miejsce - wieś Suchacz gm. Tolkmicko - za inicjatywę dotyczącą organizacji inscenizacji Bitwy na Zalewie Wiślanym w 547 rocznicę zwycięstwa połączonych flot Elbląsko-Gdańskiej nad flotą zakonu Krzyżackiego;
III miejsce - wieś Rachowo gm. Markusy - za organizację kilkudniowego biwaku integracyjnego dla rodzin z Rachowa.
Dodatkowo przyznano 4 wyróżnienia dla wsi Rychnowy, Nowa Wieś, Pogrodzie i Aniołowo.
Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Powiat elbląski Samorządowym Liderem Zarządzania 2011
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Powiat elbląski Samorządowym Liderem Zarządzania 2011
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Powiat elbląski Samorządowym Liderem Zarządzania 2011
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Powiat elbląski Samorządowym Liderem Zarządzania 2011