Przejdź do treści.

Menu

W dniach 17 – 18 czerwca w hali Widowiskowo – Sportowej Gdańskiej AWFiS odbyły się Finały Mistrzostwo Polski młodziczek. O tytuł mistrza kraju rywalizowało 12 najlepszych klubów z całej Polski, które wcześniej musiały przejść przez eliminacje w okręgowych związkach unihokeja.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Po pierwszym dniu zmagań najlepiej wypadły w grupie A – Olimpia Osowa Gdańsk oraz w grupie B – Uczniowski Klub Sportowy Wilki Godkowo, które z kompletem zwycięstw zakończyły rywalizację   w pierwszym dniu Finałów Mistrzostw Polski, a forma obydwu drużyn wyglądała imponująco.

W drugim dniu najważniejszego turnieju w rozgrywkach klubowych decydującego o losach tytułu mistrzowskiego rozstrzygnął się pomiędzy drużynami z Gdańska oraz Godkowa, które wygrały swoje niedzielne mecze w rundzie finałowej.

Decydujący mecz dostarczył bardzo dużo emocji oraz zwrotów akcji. Po dwóch tercjach (mecze rozgrywano w czasie 3 x 8 minut) bliżej zwycięstwa były zawodniczki z Godkowa, które prowadziły już 4:1. Ostatecznie rywalki z Gdańska zdołały odrobić straty i na minutę przed końcem meczu doprowadziły do remisu 4:4. Obydwie drużyny zdobyły taką samą ilość punktów, a tytuł Mistrza Polski rozstrzygnęła… ilość strzelonych bramek w innych meczach.

W rezultacie Uczniowski Klub Sportowy Wilki Godkowo zdobył - WICEMISTRZOSTWO POLSKI MŁODZICZEK w sezonie 2022/2023.

Srebrny medal mistrzostw Polski młodziczek jest trzecim największym sukcesem klubu z Godkowa. (przypomnijmy - UKS Wilki Godkowo zdobył dwa tytuły Mistrza Polski Dzieci w unihokeju – w 2019 roku chłopcy z rocznika 2007 oraz w 2022 roku dziewczynki z rocznika 2010. Klub w swojej historii trzykrotnie wystąpił w Finałach Mistrzostw Polski młodziczek/młodzików – w sezonie 2018/2019 młodziczki przegrały mecz o III miejsce z UKS Orlęta Warszawa, w sezonie 2021/2022 zakończyły finały na X miejscu w Polsce, natomiast młodzicy zdobyli w Łodzi V miejsce).

I dzień MP - Faza grupowa:

UKS Wilki Godkowo

– UKS Młode Wilki Zabrodzie 6:4 (0:1) (1:3) (5:0)

MVP – TOSIA DZIKA

– MMKS Podhale Nowy Targ 7:3 (2:1) (3:0) (2:2)

MVP – MARTYNA TUCKA

– UKS Radzevia Radzewo 14:5 (6:1) (5:1) (3:3)

MVP – EMILIA MINDZA

– LUKS Góra Św. Małgorzaty 15:1 (4:0) (6:1) (5:0)

MVP – WIKTORIA TUCKA

– UKS Chynów Zielona Góra 10:7 (4:3) (2:0) (4:4)

MVP – WERONIKA FEDEROWICZ

II dzień MP – Faza pucharowa:

UKS Wilki Godkowo –

UKS Salezjanie Poznań 2:0 (1:0) (1:0) (0:0)

MVP – ALICJA STOCKA

– UKS Ambra Ołtarzew 7:6 (1:1) (3:3) (3:2)

– Olimpia Osowa Gdańsk 4:4 (3:0) (1:1) (0:3)