Kadeci Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku po raz pierwszy uczestniczyli w spartakiadzie i zajęli dobre ósme miejsce na 21 drużyn. Różnice były minimalne. Zawody odbyły się 23 maja br. przy pięknej pogodzie na strzelnicy myśliwskiej w Olsztynie. Konkurencje sportowe klas mundurowych były bardzo wyczerpujące i polegały na: strzelaniu z kbks-u, rzucie granatem do celu, strzelaniu z pistoletu pneumatycznego, ładowaniu i rozładowywaniu magazynka, zakładaniu maski MP-5 i odzieży ochronnej, rzucie piłką lekarską oraz biegu 10 x 10 m. Nasi kadeci w składzie: Wiktoria PIELECH - kapitan drużyny, Filip GNATKOWSKI, Szymon KUJAWSKI, Fabian DZIENGO, Michał STRZELECKI, Wojciech TOKAREWICZ walczyli wytrwale, ale zabrakło doświadczenia i trochę żołnierskiego szczęścia.

Dla wszystkich uczestników spartakiady był poczęstunek: grochówka, kiełbaski z grilla, pieczony dzik, wędliny z dziczyzny. Ceremonię zakończenia uświetnił wojewoda pan Artur Chojecki, wręczając naszym kadetom upominki. Spartakiadę zorganizował Oddział Zamiejscowy Wojskowego Centrum Rekrutacji w Olsztynie we współpracy z innymi służbami mundurowymi i jednostkami wojskowymi. Kadeci ZSEiT zapowiedzieli swoją obecność w zawodach w przyszłym roku, obiecując miejsce na podium.

Info ZSEiT: mjr rez. Bolesław CZECHOWSKI