Lekcje historii są lekcjami niosącymi ze sobą wielowymiarowe wartości: oprócz edukacji, wiadomości, mamy również analizowanie, przeżywanie, wchodzenie w sytuację, wywiad i wreszcie wyciąganie wniosków - prawdziwą lekcję dla wrażliwego i chłonnego wiedzy młodego człowieka. Nie inaczej mogło być przy omawianiu tematyki stanu wojennego. Nauczyciel nie poprzestał na podaniu faktów, ale poprosił uczniów, by Ci porozmawiali ze świadkami historii, by przeprowadzili wywiady z rodzicami, ciociami, wujkami, babciami i dziadkami. By dowiedzieli się, jakie były losy ich rodzin w tym czasie. Efektem podjętych działań było stworzenie plakatów, na których uczniowie przedstawili możliwy prześmiewczy, krytykujący, piętnujący ówczesne działania polityczne obraz.
To kolejne lekcje pełne wiedzy i sztuki, lekcje charakterystyczne dla Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, zawsze aktywnie, zawsze intersemiotycznie, zawsze w stronę uczniów. Dzięki działaniom uczniów, wysłano plakaty wykonane z okazji rocznicy stanu wojennego na II Międzynarodowy Konkurs Historyczny „Śladami historii Polski - skąd nasz ród” organizowany przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Praca uczennicy klasy 3 została w tym konkursie wyróżniona. 29 maja 2023 r Weronika Wietek została zaproszona na Uroczystą Galę wręczenia nagród, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie. Gratulujemy sukcesu i zapewniamy, że to nie koniec takiej pracy na lekcjach historii pod kierunkiem pani Katarzyny Malesy.

info: LSP