Projekt „Trenuj jak żołnierz” to ciekawa propozycja dla każdego, kto ukończył 18 lat i ma obywatelstwo polskie. Jest rozwinięciem popularnego  projektu „Trenuj z wojskiem”.

Szkolenie 16 – dniowe przeprowadzone w jednostkach wojskowych, będzie miało charakter otwarty, ochotniczy i bezpłatny, kierowany dla środowiska cywilnego. Mogą wziąć w nim udział osoby które ukończyły 18 lat. Górna granica wieku to 55 lat.

Forma projektu zakłada szkolenia w całej Polsce - 2 dniowy etap w maju lub czerwcu oraz 14 dniowy w lipcu i sierpniu (łącznie 16 dni). Ochotnicy zakończą szkolenia przysięgą wojskową oraz włączeniem do pasywnej rezerwy Wojska Polskiego.

Idą tego projektu, z punktu widzenia obronności państwa, jest budowanie potencjału rezerw osobowych Wojska Polskiego, pobudzenie zainteresowania różnymi formami ochotniczych form służby wojskowej Sił Zbrojnych RP, nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością, posługiwanie się bronią i strzelanie (amunicja ostra), przetrwanie, walka, podstawy musztry itp.

Więcej informacji na stronie: https://www.wojsko-polskie.pl/articles/tym-zyjemy-v/trenuj-jak-zolnierz-nowe-szkolenie-dla-ochotnikow/

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru pod adresem: https://trenujjakzolnierz.wp.mil.pl.

info: BPZ