Mija kolejna kadencja Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Reprezentanci organizacji pozarządowych powiatu elbląskiego mają możliwość uczestniczenia w funkcjonowaniu Powiatu poprzez wybór przedstawicieli do składu Rady w kadencji 2023-2026.

Do zadań powiatowej rady działalności pożytku publicznego należy w szczególności:

• opiniowanie projektów strategii powiatu,
  • opiniowanie projektów uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczących sfer pożytku publicznego, w tym programów współpracy,
  • wyrażanie opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji,
  • udzielanie pomocy i wyrażanie opinii w przypadku sporów pomiędzy organizacjami a administracją publiczną,
  • wyrażanie opinii w sprawie zlecania zadań publicznych, w tym zlecania ich organizacjom.

Organ wykonawczy właściwej jednostki samorządu terytorialnego, czyli w przypadku powiatu - Zarząd Powiatu, powołuje radę działalności pożytku publicznego na wspólny wniosek co najmniej 5 organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3, działających na terenie powiatu.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych muszą stanowić co najmniej połowę składu rady powiatowej. A skład rad powiatowych to 10 osób: 2 przedstawicieli organu stanowiącego, 3 przedstawicieli organu wykonawczego, 5 przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Zachęcam do wytypowania przedstawiciela Waszej organizacji i przyłączenia się do wniosku o utworzeniu Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Elbląskiego na kolejną kadencję.

Rekomendację podpisaną przez upoważnione osoby proszę wysłać na adres: naszeaniolowo@wp.pl Spotkanie przedstawicieli organizacji zainteresowanych powołaniem Rady na kolejną kadencje odbędzie się 18 maja w świetlicy w Aniołowie o godz. 19:30. W razie pytań proszę dzwonić na nr 502 396 774.

Przewodnicząca Powiatowej Rady

Działalności Pożytku Publicznego