W ramach projektu „Inwestycja w przyszłość– stawiamy na rozwój” ośmioro uczniów klas II Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół w Pasłęku od 13 marca do 1 kwietnia 2023r. odbyło trzytygodniowe praktyki w Setubalu. Uczestnicy zagranicznych praktyk poszerzyli swoje umiejętności i kompetencje zawodowe, poznali język, kulturę, zwyczaje oraz zabytki Portugalii. 26 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku odbyło się podsumowanie projektu realizowanego w ramach programu ERASMUS+. W spotkaniu uczestniczyli: koordynator projektu p. Barbara Leszczyńska, opiekun wyjazdu p. Waldemar Rywelski, kierownik OSiW p. Agnieszka Baranowska, kierownik szkolenia praktycznego p. Dorota Dragan, uczestnicy projektu oraz nauczyciele i uczniowie Szkoły Branżowej. Na spotkaniu uczeń kl. II A BS, Kamil Kowalczyk, podzielił sięwrażeniami z pobytu na stażu. Podczas uroczystości uczestnikom programu wręczono certyfikaty i drobne prezenty. Certyfikaty otrzymali: Kamil Kowalczyk i Dawid Wiśniewski w zawodzie murarz– tynkarz, Angelika Stachera i Wiktoria Dąbrowska w zawodzie kucharz, Weronika Stachera– cukiernik, Wiktor Chojnacki– sprzedawca, Amelia Chmielewska– fryzjer oraz Kacper Gawliński-mechanik pojazdów samochodowych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Wierzymy, że doświadczenie, umiejętności oraz kompetencje społeczne, jakie uczniowie zdobyli podczas zagranicznej mobilności zawodowej zaowocują w niedalekiej przyszłości.

Info:.ZS