20 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla szkół podstawowych pt.: „Europejski Rok Umiejętności”.

W konkursie udział wzięli uczniowie, którzy reprezentowali Szkołę Podstawową w Rychlikach, Szkołę Podstawową nr 2 w Pasłęku i Szkołę Podstawową nr 3 w Pasłęku. Drużyny składały się z czterech osób. Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach. Pierwszą była tzw. sztafeta - szkolne drużyny zostały podzielone na pary. Zadanie polegało na tym, aby po otrzymaniu karty odpowiedzi pierwsza para biegła do miejsca, gdzie znajdował się arkusz z pytaniami. Następnie rywalizujący zaznaczali odpowiedź i biegli z kartą odpowiedzi do drugiej pary, by ta mogła kontynuować grę. Kolejnym etapem konkursu była zabawa związana z kodowaniem i rozkodowaniem nazwy i miejsca przedstawionej na ilustracji instytucji Unii Europejskiej. Trzeci etap to prezentacja plakatu i opisanie przez drużynę wybranego państwa Unii Europejskiej.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rychlikach i Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku nie spodziewali się, że będą brać udział w dogrywce o pierwsze miejsce. W tym etapie konkursu lepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku w składzie: Hubert Pauksztełło, Szymon Pawelczyk, Jan Stańczyk i Filip Włoczewski. Uczestnicy konkursu otrzymali puchary i dyplomy za I, II i III miejsce. Za zajęcie pierwszego miejsca była również nagroda niespodzianka - vouchery ufundowane przez pole golfowe Sand Valley w Pasłęku.

Konkurs został przygotowany przez panie Małgorzatę Cytrycką i Sylwię Szcześniak, którym wspaniale pomagali uczniowie z klasy I TA/TE w składzie: Weronika Drzewiecka, Aleksandra Łubkowska, Aleksandra Tanona, Martyna Tanona i Maciej Moraczewski.

Info ZSEiT: Małgorzata Cytrycka