W dniu 26.04.2023 r. w Szkole Podstawowej w Godkowie odbyły się finały powiatowego Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół z terenu powiatu elbląskiego. W finałach powiatowych udział wzięło w Grupie I (10-12 lat) 8 szkół ( PSP Pilona, PSP Nowakowo, SP Rogajny, SP Godkowo, SP Tolkmicko, SP Młynary, SP Rychliki, PSP Gronowo Górne); w Grupie II (od 13 lat) 6 szkół ( SP Nr 2 w Pasłęku, PSP Nowakowo, SP Godkowo, SP Młynary, SP Rychliki, PSP Gronowo Górne) oraz dwie szkoły ponadpodstawowe (ZS Pasłęk i ZSEiT Pasłęk).

Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych rywalizowała w czterech konkurencjach:

- rozwiązywanie testu z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań,

- jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego,

- jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód,

- zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W Grupie I (10-12 lat) najlepszymi okazały się szkoły:

- I miejsce: Szkoła Podstawowa w Godkowie (w składzie: Martyna Tucka, Antonina Dzika, Alan Srebnik i Kacper Dymek),

- II miejsce: Szkoła Podstawowa w Rychlikach (w składzie: Marta Wypych, Maja Kujawska, Ksawery Makarenko i Michał Aleksiejczyk)

- III miejsce: Szkoła Podstawowa w Tolkmicku: (w składzie: Oliwia Nowicka, Weronika Sparzak, Bogumił Daczkowski i Szymon Siemaszko),

- W Grupie II (od 13 lat) najlepszymi okazały się:

- I miejsce: Szkoła Podstawowa w Godkowie (w składzie: Tomasz Kamiński, Maksymilian Mindza i Filip Barszcz),

- II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowakowie (w składzie: Gabriel Kamieniak, Oliwia Sternicka i Alicja Wanatowska),

- III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku (w składzie: Dominika Juchniewicz, Filip Stryjewski i Marcel Dorożyński).

Wśród uczestników z Grupy I wyróżnienie indywidualne otrzymał Szymon Siemaszko ze Szkoły Podstawowej w Tolkmicku. Najlepszym uczestnikiem w Grupie II został Marcel Dorożyński ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku.

W Turnieju Motoryzacyjnym najlepszym okazał się skład Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku ( w składzie: Bartosz Jasek, Dominik Król i Kacper Masalski), drugie miejsce zajął Zespół Szkół w Pasłęku (w składzie: Andrzej Juniewicz, Mateusz Graw i Grzegorz Olszowski).

Najlepszym zawodnikiem indywidualnym wśród uczniów szkół ponadpodstawowych okazał się Dominik Król z ZSEiT w Pasłęku).

Głównym Sędzią Turnieju BRD był podkom. Wiktor Kaczmarek z KMP w Elblągu, sędzią pomocniczym w zakresie turnieju motoryzacyjnego był Adam Borowiecki z WORD w Elblągu.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Szkoły, które zajęły pierwsze miejsca, będą reprezentować Powiat Elbląski, w finałach wojewódzkich.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Andrzejowi Bondarukowi Wójtowi Gminy Godkowo oraz Panu Andrzejowi Estalowi Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Godkowie za gościnność oraz miłe przyjęcie wszystkich uczestników.

W uroczystym wręczeniu nagród uczestniczył Pan Ryszard Zając Wicestarosta Elbląski, który przekazał serdeczne podziękowania współorganizatorom Turnieju: pracownikom Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Godkowie oraz opiekunom grup uczestniczących w turnieju.

W imieniu Komendanta Komendy Miejskiej Policji w Elblągu nagrody wręczył nadkom. Tomasz Krawcewicz, a w imieniu Dyrektora WORD w Elblągu - Pan Adam Borowiecki.

Szczególne podziękowania składamy również dla Wójtów/Burmistrzów - Gmin z powiatu elbląskiego za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy uhonorować najlepszych uczestników.