Dwa dni, pod opieką pana Marka Elsnera, uczniowie klasy III LSP mierzyli się z zadaniem portretu rzeźbiarskiego. Po raz pierwszy stanęli do pełnego zadania portretowego, a czas jaki mieli na wykonanie zadania to 8 godzin lekcyjnych. Było twórczo, czasem ciężko, ale satysfakcji wiele.

Praca warsztatowa pod okiem Mistrza - Rzeźbiarza, zaproszonego do naszej szkoły to same korzyści: wsłuchiwanie się w język prowadzącego, nowy dla naszych uczniów; praca pod presją czasu – bo tak czasem trzeba; prawdziwe oblicze wykonanej pracy – bo praca bez oddechu i drugiego podejścia do realizacji za jakiś czas - to wyzwanie. W końcu... to rozbudzanie w pasji do rzeźbiarskiego języka, i to jest najważniejsze.

Podziękowania dla pana Marka Elsnera asystenta w Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku za otwartość, wspólne działania i dalsze plany współpracy.

info: LSP