Grafika warsztatowa jest bardzo materialna: matryca wykonywana ręcznie, opracowanie do druku – podobnie. Nie zawsze odbitka się udaje, często potrzeba powtórek. Ten, kto doświadcza takiej pracy – zrozumie. Każdy, kto zna proces pracy – doceni.

Tematem tegorocznej edycji Biennale były „Myszy, koty i psy… w literaturze i w życiu”. Bycie zauważonym pośród 746 nadesłanych prac to sukces dla początkujących młodych adeptów sztuk.

Prace na konkurs nadesłano z Indii, Tajlandii, Indonezji, Sri Lanki, Izraela, Turcji, Chorwacji, Serbii, Czarnogóry, Słowenii, Kazachstanu, Uzbekistanu, Ukrainy, Bułgarii, Węgier, Słowacji, Białorusi, Łotwy, Litwy, Puerto Rico i Polski. Jury pod przewodnictwem dr hab. Hanny Grzonka- Karwackiej przyznało 13 nagród, 16 wyróżnień i zakwalifikowało 85 prac na wystawę.

Gratulujemy naszym uczniom klasy drugiej nagród i kwalifikacji na wystawę. Prace powstały w pracowni technik druku artystycznego, to pierwszy rok realizacji specjalizacji w tej klasie. I dobry początek.

Nagrody przyznano Julkowi Mice oraz Nico Thiede.

Prace zakwalifikowane do wystawy: Aleksandry Dziąby, Agaty Deputat oraz Liwii Tempczyk. Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

Grafiki powstały pod kierunkiem Katarzyny Swoińskiej, nauczyciela tda.

M. Wolska