Przejdź do treści.

Menu

Tegoroczne zawody Mistrzostwa Polski Cheerleaders zostały rozgrywane z dniach 22-25 marca 2023 w Raszynie. Przez cztery dni łącznie wystąpiło ponad 3000 zawodników. Są to najważniejsze zawody w naszej dyscyplinie i jak zawsze są na wysokim poziomie. Do większości kategorii wymagane było rozegrania eliminacji a później finałów. Mistrzostwa Polski są też przepustką do Mistrzostw Polski i Europy dla kategorii junior i senior Freestyle Pom.

Nasz Pasłęk w tym roku zaprezentował się rewelacyjnie i przywiózł jeden złoty i dwa brązowe medale a także uklasyfikował się na innych wysokich miejscach. Występy naszych drużyn wypadły rewelacyjnie. Trenerami są : Agnieszka Lejman i Daria Borkowska.

W Raszynie byliśmy dwa razy 22 i 25 marca. Koszty dojazdu zostały pokryte przez:

- Patronat Starosty Elbląskiego

- Organizacja Gala Cheerleaders - cegiełki z biletów

- zrzutka.pl

- częściowa dopłata rodziców

22 Marca 2023 POM DANCE

Zespoły:

III miejsce (brązowy medal) oraz tytuł II Vice Mistrza Polski POM DACE BASIC junior młodszy zdobył zespół FLASH. Był to debiut tego zespołu którego tworzą : Oliwia Augustyn, Kaya Czubak, Gabriela Hulanicka, Maja Beker, Zuzanna Gajdarenko, Lilina Marchlewicz

VI miejsce zespół RED. Zespół tworzą dziewczynki w wieku od 5,5 do 7 lat. Debiut zespołu na MP w które w skład wchodzą : Michalina Ziłotin, Michalina Burek, Karolina Napierała, Pola Kołakowska, Elena Cebula, Hania Grodzińska, Agata Rosejno, Zosia Wawszczyk, Milena Żuk, Liliana Nowacka, Zuzia Szuchyta, Zuzanna Bełza.

DUETY:

I miejsce (złoty medal) oraz tytuł Mistrza Polski w kategorii Duety POM DANCE SENIOR Klaudia Lejman i Daria Borkowska

III miejsce (brązowy medal) oraz tytuł II Vice Mistrza Polski w kategorii Duety POM DANCE YOUTH Wiktoria Piaskowska i Nikola Żmijewska

IV miejsce w kategorii Duety POM DANCE YOUTH Paulina Zagulska i Zuzanna Karczewska.

25 marca 2023 FREESTYLE POM

ISKIERKI – zostały rozegrane eliminacje do finału i tu zdobyliśmy III miejsce. Po rozegraniu finału zespół mimo iż uzyskał taką sam ilość punktów spadł pozycje niżej i ostatecznie wracamy do Pasłęka z IV lokatą na MP która cieszy nas tak samo jak podium. Było blisko. Jest to nasz duży progres w stosunku do poprzedniego roku. Konkurencja jest niesamowicie wymagająca dlatego IV miejsce jest też dla nas zaszczytem. W skład zespołu wchodzą zawodniczki w wieku od 7 do 13 lat : Alicja Olejnik, Julia Brzozowska, Julia Mikołajka, Julia Adamowska, Zosia Kapała, Lena Wawer, Natasza Paluch, Nela Zielińska, Ola Koroś, Julia Lewandowska, Zuzia Stolarowicz, Oliwia Pietkiewicz, Ola Łabuńska