W dniach 22-24 marca 2023 r. Bartosz Jarzęcki - uczeń kl. IV kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych reprezentował Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w XXVII Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu, która odbyła się w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie.

Do Szczecina zostali zaproszeni najlepsi uczniowie etapów okręgowych z całej Polski. Udział w olimpiadzie wzięło 52 uczniów. Program olimpiady obejmował etap teoretyczny – test z zakresu wiedzy o żywieniu i część praktyczną. Uczniowie test rozwiązywali na komputerach w Centrum Egzaminów Testowych. Na etapie praktycznym sprawdzano umiejętności wykonania pierogów, uszek i łazanek z farszem mięsnym oraz wykonanie zadań z obsługi konsumenta. Czas wykonania prac to 120 minut.

W czasie wolnym uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali poniemieckie bunkry pod dworcem PKP w Szczecinie oraz uczestniczyli w bardzo ciekawym wykładzie „Jak dobieramy się w pary?”, który prowadził dr hab. prof. US Dariusz Wysocki.

Bartosz Jarzęcki otrzymał tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy o Żywieniu, co powoduje, że jest przyjmowany w pierwszej kolejności, z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego na wyższe uczelnie związane z żywieniem w całej Polsce.

Gratulujemy Bartkowi i życzymy mu powodzenia na maturze oraz dalszych sukcesów naukowych.

Info ZSEiT: Wioletta Wierzbicka