W dniu 25.03.2023 r. kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku Małgorzata Subocz wraz z psycholog Magdaleną Macek miały przyjemność uczestniczyć w I Konferencji Naukowej Koła Naukowego Psychologia „Człowiek w zdrowiu psychicznym- poznać i zrozumieć”, która odbyła się w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych przy ul. Lotniczej 2 w Elblągu. Podczas spotkania omówiono szereg zagadnień z zakresu zdrowia psychicznego, m.in. kognitywny aspekt empatii w rozumieniu i spojrzeniu na osoby z zaburzeniami zdrowia psychicznego, rolę stresu w chorobach nowotworowych oraz przybliżono ideę asystentów zdrowienia w Polsce.

Duże wrażenie wywarła na nas wystawa prac pacjentów Oddziału Dziennego Psychiatrycznego działającego w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego w Elblągu.

Opiekunka koła, a zarazem kierownik kierunku psychologia, dr Anna Skuzińska nie kryła uznania dla studentów, którzy podjęli się organizacji tego wydarzenia- „To jest konferencja zorganizowana w całości przez naszych studentów. Założyli oni koło naukowe zaledwie 4 miesiące temu, a już mają takie osiągnięcie” – mówiła. - „To ich wielkie dzieło i należą im się za to wielkie brawa. Cieszymy się, że mają wiele ciekawych pomysłów”.

Również gratulujemy organizacji tak inspirującego i potrzebnego wydarzenia oraz serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

info: ŚDS Przezmark