Starosta Elbląski w trosce zarówno o Pracowników jak i przebywających na terenie placówki Interesantów zorganizował szkolenie z pierwszej pomocy, na którym pod okiem ratownika trenowano na fantomach (niemowlak, dziecko, dorosły) technikę resuscytacji z użyciem defibrylatora (AED). Siedziba Starostwa Powiatowego w Elblągu wyposażona jest w AED, który znacznie zwiększa szanse na przywrócenie czynności życiowych po zatrzymaniu akcji serca. Zasada działania AED polega na tym, że pomiędzy elektrodami umieszczonymi na ciele osoby poszkodowanej przechodzi impuls elektryczny o odpowiedniej energii, który napotyka na swojej drodze mięsień sercowy. Uwolniona przez defibrylator energia powinna przywrócić prawidłową pracę serca. W Starostwie AED znajduje się na parterze budynku i dostępny jest dla każdego potrzebującego. Celem szkolenia jest podniesienie świadomości i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, poniżej fotorelacja.

Damian Wiśniewski

Pracownik służby BHP