25 lutego, w Tolkmicku odbył się pierwszy, charytatywny turniej „Rajza CUP” w koszykówkę 3x3. Organizowany przez nieformalną grupę „Rajza”, oraz fundację „Make It Better - jutro możesz lepiej”. Celem turnieju była dobra zabawa i rywalizacja w koszykówkę na zasadach streetballa, ale również pomoc potrzebującym z gminy Tolkmicko. Do turnieju zgłosiło się siedem drużyn (min. z Braniewa, Elbląga i Tolkmicka). Oprócz rywalizacji na parkiecie, odbyły się konkursy rzutów osobistych dla widowni. Wśród zawodników konkurs rzutów za „3”. Największe emocje wzbudziły liczne licytacje, na których można było wylicytować chociażby rejs jachtem po zalewie wiślanym, czy koszulki elbląskiego klubu koszykarskiego „basketball Elbląg”. Cały turniej trwał około pięciu godzin, a w tym czasie zawodnicy, jak i kibice, skorzystać mogli z bufetu, w którym można było zjeść ciepły żurek, czy napić się kawy i zjeść ciasto. Turniej wygrała drużyna „Jarówa”, a od sędziów można było usłyszeć same pozytywne opinie, na temat organizacji.

Team Rajza