W miniony poniedziałek, 13 lutego na dziedzińcu pasłęckiego zamku miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy w technice 3D „Elbląg. Miasto odnalezionych przeznaczeń żołnierzy Armii Krajowej”. Wystawę otwierali: dr Piotr Warot dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku, burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski oraz p.o. dyrektor Biblioteki Publicznej w Pasłęku Piotr Adamczyk. Wystawa przedstawia losy żołnierzy Armii Krajowej, którzy po II wojnie światowej osiedlili się w Elblągu, a także ważne i symboliczne miejsca dla samego miasta. Na planszach przedstawione są dzieje żołnierzy, którzy osiedlili się w Elblągu i brali udział w odbudowie miasta.

Jest to unikalna ekspozycja przygotowana w technice soczewkowej 3D. Ta forma pokazuje zdjęcia żołnierzy Armii Krajowej oraz ważne miejsca w Elblągu. Zdjęcia zniszczonego miasta zmieniają się w obrazy po jego odbudowie.

Na tę niezwykłą lekcję historii udała się druga klasa mundurowa z nauczycielką przedmiotu Małgorzatą Cytrycką.

Info ZSEiT: M.Cytrycka