Do 4 stycznia 2023 roku trwa nabór organizacji pozarządowych kandydujących do składu Komitetu Monitorującego program regionalny Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 (KM FEWiM 2021-2027).

Komisja wyborcza ustanowiona w ramach procedury naboru do Komitetu Monitorującego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 działając na podstawie Ordynacji Wyborczej ogłasza, reprezentantów zorganizowanego społeczeństwa obywatelskiego, tj. organizacji pozarządowych (podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 2 i ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie) kandydujących do składu Komitetu Monitorującego program regionalny Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 (KM FEWiM 2021-2027).

Obszary tematyczne, w odniesieniu do których Instytucja Zarządzająca określiła miejsce w Komitecie Monitorującym FEWiM 2021-2027 dla organizacji pozarządowych:
1) organizacje pozarządowe właściwe ze względu na różne rodzaje działalności objęte programem regionalnym Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027,
2) organizacja pozarządowa działająca na rzecz ochrony środowiska,
3) organizacja pozarządowa działająca na rzecz osób z niepełnosprawnościami;
4) organizacja pozarządowa działająca na rzecz promowania włączenia społecznego,
5) organizacja pozarządowa działająca na rzecz promowania równości kobiet i mężczyzn,
6) organizacja pozarządowa działająca na rzecz niedyskryminacji (zajmująca się obszarami niedyskryminacji, takimi jak płeć, rasa, pochodzenie etniczne, niepełnosprawność, religia, światopogląd, orientacja seksualna, tożsamość płciowa i wiek),
7) organizacja pozarządowa działająca na rzecz praw podstawowych,
8) federacja organizacji pozarządowych,
9) organizacje pozarządowe działające w obszarach, które obejmuje swoimi zadaniami program regionalny Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027, takich jak: kultura i ochrona dziedzictwa kulturowego lub działalność na rzecz młodzieży lub działalność na rzecz seniorów lub edukacja lub zdrowie lub turystyka lub rozwój lokalny lub rynek pracy lub usługi publiczne.

Ordynacja wyborcza powstała w związku z koniecznością wyłonienia organizacji pozarządowych do komitetów monitorujących krajowe i regionalne programy na lata 2021-2027, gwarantującego wyważone i reprezentatywne zaangażowanie partnerów ze strony organizacji pozarządowych niezależnych od władz i ich organów doradczych, wybranych w przejrzystym procesie, zapewniającym legitymację reprezentantów sektora pozarządowego, którzy zasiądą w komitetach monitorujących.

Dokument ten jest owocem współpracy zespołu do spraw Funduszy i Realizacji Zasady Partnerstwa Rady Działalności Pożytku Publicznego działającej w porozumieniu m. in. z Wojewódzkimi RDPP wraz z Konwentem Wojewódzkich RDPP, krajowymi i regionalnymi federacjami, konfederacjami i związkami organizacji pozarządowych, reprezentantami zorganizowanego społeczeństwa obywatelskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ INFORMACJI

info: warmia.mazury.pl