1135 listów w obronie praw człowieka, takim sukcesem zakończył się w tym roku Maraton Pisania Listów Amnesty International w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku. W Polsce takich miejsc było 1129. Maraton odbywa się co roku (od 2001 r.) w okolicach 10 grudnia, czyli Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. W tym roku ZS w Pasłęku maraton był planowany na 7 godzin.

W naszym wydarzeniu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół, absolwenci (którzy zawsze o nas pamiętają), nauczyciele oraz mieszkańcy Pasłęka. Pisaliśmy listy w sprawie konkretnych osób oraz listy wsparcia, kierowane bezpośrednio do tych osób.

Pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji i Radzie Rodziców ZS w Pasłęku za wsparcie przedsięwzięcia. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich uczniów, pracowników szkoły i mieszkańców Pasłęka za poświęcony czas. Jednocześnie dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Nigdy więcej wojny” (wyniki podamy wkrótce). Specjalne podziękowania kierujemy do Cukierni Hildebrandt za wsparcie wolontariuszy przepysznym słodkim posiłkiem. Celem naszych działań jest realny wpływ na losy osób, których prawa są łamane. Mamy nadzieję, że i tegoroczny maraton przyniesie poprawę sytuacji bohaterów wybranych przez AI (aktualne informacje na ten temat można śledzić na stronie AI).

Koordynatorki Maratonu AI w Zespole Szkół w Pasłęku