Ten rok szkolny młodzież Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym rozpoczęła otwarciem nowej pracowni komputerowej. Profesjonalny sprzęt, oprócz zastosowań czysto informatycznych będzie służył na zajęciach z technik graficznych, reklamy wizualnej, podstawach projektowania i kompozycji. Pomoże również w obróbce zdjęć i filmów.

W ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiatu Elbląskiego „Wyposażenie pracowni multimedialnej Liceum Plastycznego” zakupiono niezbędne wyposażenie do pracowni multimedialnej: zestawy komputerowe, oprogramowanie oraz niezbędny osprzęt: serwer, drukarkę, projektor, tablety. Wymiana komputerów pozwoli młodzieży przede wszystkim pracować z nowoczesnymi programami graficznymi, wykorzystując wysokiej klasy urządzenia multimedialne.

Już za kilka dni rozpocznie się realizacja nowego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły , „Z ołówkiem w muzeum”. W ramach działań młodzież trzeciej i czwartej klasy wyjedzie do Muzeum i Galerii Zachęta w Warszawie, by potem przełożyć na własne płótna to, co zachwyca i stanowi cenne źródło naszej kultury. Prace będziemy mogli podziwiać za kilka miesięcy w Gronowie Górnym i w Elblągu.
Przed uczniami ciekawy rok pełen nowych możliwości do twórczych działań, a efekty będą na pewno imponujące. Do tego młodzież Liceum Plastycznego zdążyła nas już przyzwyczaić.
Projekt dofinansowany ze środków Fundacji PZU i Fundacji BZWBK.

Dominika Lewicka-Klucznik

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Nowy sprzęt w Liceum Plastycznym