W bieżącym roku biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Pasłęku uzyskała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych oraz sprzętu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzięki wsparciu biblioteka zakupiła laptop i projektor multimedialny oraz 182 pozycje książkowe, spośród których blisko 90% stanowi beletrystyka, a pozostałe to lektury, które niedawno weszły do kanonu lektur obowiązkowych w szkole średniej. Zakupiony sprzęt posłuży do prowadzenia lekcji bibliotecznych oraz innych zajęć w niedawno odnowionej eko-czytelni biblioteki. Wszystkie pozycje książkowe zostały zakupione po wielotygodniowych konsultacjach z uczniami oraz Radą Rodziców szkoły. W ramach realizacji programu biblioteka podjęła także szereg ciekawych projektów, skierowanych do uczniów w poszczególnych oddziałach. Cieszymy się, że dzięki pieniądzom przekazanym przez Powiat Elbląski oraz dofinansowanym ze środków rządowych, możemy stale podejmować działania na rzecz rozwoju czytelnictwa wśród młodzieży.

Info: ZS