Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zaprasza na konferencję „Profilaktyka uzależnień behawioralnych – możliwości i wyzwania”, która odbędzie się 23 listopada 2022 roku w Olsztynie.

Ideą wydarzenia jest upowszechnienie wiedzy na temat nowych form uzależnień – uzależnień behawioralnych, które obok środków odurzających stanowią poważne zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania człowieka.

Temat nie jest wybrany przypadkowo, bowiem wzbudza niepokój wśród rodziców, nauczycieli oraz specjalistów pracujących w obszarze uzależnień.

Czynności, od których uzależnia się społeczeństwo, do niedawna były społecznie akceptowalne i nie zdawały się być zagrożeniem. Są to głównie: nadmierne korzystanie z telefonu i innych sprzętów elektronicznych, problemowe korzystanie z internetu, pracoholizm, zakupoholizm, seksoholizm czy granie w gry hazardowe.

Uczestnicy konferencji zapoznają się z zagrożeniami i skutkami uzależnień behawioralnych oraz poznają sposoby ochrony i zapobiegania uzależnieniom.

Stacjonarna wojewódzka konferencja odbędzie się w Kuźni Społecznej w Olsztynie (ul. Marka Kotańskiego). Rekrutacja została zakończona, ale osoby, które nie zdołały zakwalifikować się do udziału w tej formie, mogą dołączyć w trybie on-line przy użyciu łącza:

Organizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONFERENCJI

info:warmia.mazury.pl