We wtorek 4 października Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało niezwykłe spotkanie z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Święto jest obchodzone corocznie w dzień wspominania w Kościele Powszechnym Świętego Franciszka z Asyżu- patrona braci mniejszych. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Ten niezwykły czas to coroczna próba zmiany zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienia, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. Dzień ten, celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt, organizacje non- profit, a także wegetarianie. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych stworzeń, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt wolontariuszki Marta i Kinga opowiedziały o swojej pracy w schronisku „Psi Raj” w Pasłęku. Zaprezentowały podopiecznych, a także zwróciły uwagę na to, jak odpowiedzialnie opiekować się czworonożnym przyjacielem.

Nasze spotkanie uświetnili występem uczniowie klasy 3a: Michał i Julia, którzy zaśpiewali wzruszające utwory o naszych braciach mniejszych.
Z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie „Zwierzęta wokół nas”.

Info. ZS