W minioną sobotę, 3 września, na scenie usytuowanej przy Świetlicy Wiejskiej w Suchaczu zaprezentowało się siedem zespołów z terenu naszego województwa podczas XVII Przeglądu Zespołów Śpiewaczych „Seniorada”. W imprezie wzięło udział blisko 100 wykonawców oraz spora grupa widzów kibicujących swoim ulubionym zespołom.

Organizatorem Przeglądu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku w partnerstwie z: Urzędem Miasta i Gminy w Tolkmicku, Lasami Państwowymi, Sołectwem Suchacz i Świetlicą Wiejską w Suchaczu. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Starosta Elbląski Maciej Romanowski. Specjalnymi gośćmi byli Urszula Jędrychowska – pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego ds. seniorów, Edward Pietrulewicz – dyrektor Biura Regionalnego w Elblągu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Magdalena Dalman – Burmistrz Tolkmicka.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, której sprzyjała piękna letnia pogoda. Wszyscy zwrócili uwagę na niezwykłą scenografię przygotowaną przez grupę wolontariuszy. Były to m.in. ręcznie malowane deski przedstawiające motywy kwiatowe, roślinne i zwierzęce.

Trzyosobowe jury po naradzie wyłoniło, nie bez trudu, laureata tegorocznej edycji „Seniorady”. Został nim zespół „Warmia” z Braniewa. Zwycięzca, tradycyjnie już, otrzymał puchar przechodni i przywilej organizowania u siebie przyszłorocznego Przeglądu „Seniorada 2023”. Ponadto laureaci otrzymali nagrodę rzeczową ufundowaną przez Marszałka Województwa, zaś wszyscy uczestnicy – pamiątkowe statuetki i zestaw gadżetów dla członków zespołów.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do sukcesu tegorocznej „Seniorady”. Do zobaczenia za rok w Braniewie!

Marek Murdzia
dyrektor