1 września 2022 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolny 2022/2023.

Uroczystość zaszczycili swoim przybyciem Starosta Elbląski Maciej Romanowski, Burmistrz Miasta Pasłęka Wiesław Śniecikowski, mjr Dawid Trapiszczonek z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Elblągu oraz Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Helena Mendelewska.

Wicedyrektor szkoły Lidia Zawarczyńska przywitała szanownych gości, uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Następnie głos zabrał dyrektor ZSEiT Marian Matuszczak, który podsumował działania w minionym roku, nakreślił bieżące cele i zadania szkoły oraz wszystkim życzył powodzenia w nowym roku szkolnym. Dyrektor szkoły nawiązał również do historii Polski i 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Głos zabrali także Starosta Elbląski, Burmistrz Miasta Pasłęka i Pani Helena Mendelewska, gratulując sukcesów szkolnych i życząc owocnej, pomyślnej pracy w roku szkolnym 2022/2023.

Pan Starosta wręczył uczniom ZSEiT: Bartoszowi Jarzęckiemu i Krystianowi Ćwiklińskiemu – laureatom centralnych eliminacji XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, stypendia w kategorii „Uczeń z pasją i talentem”. Jest to nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

Na zakończenie uroczystości dyrektor Marian Matuszczak wręczył szkolne legitymacje uczniom klas pierwszym, rozpoczynającym naukę w ZSEiT w Pasłęku, którzy osiągnęli najlepsze wyniki podczas rekrutacji.

Po uroczystości uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami.

info: ZSEiT