W dniu 22 sierpnia 2022 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dyrektorów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Organizatorem przedsięwzięcia było Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Kuratorium Oświaty reprezentowały: Pani Dorota Anuszkiewicz - Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego oraz Pani Anna Zdaniukiewicz -Starszy Wizytator. Spotkanie poświęcone było bieżącej problematyce pomocy psychologiczno-pedagogicznej oferowanej przez poradnie, nowym wyzwaniom i zadaniom oraz wymianie doświadczeń i dobrych praktyk. Przedstawione zostały również zmiany w prawie oświatowym, które będą obowiązywać od nowego roku szkolnego. W trakcie spotkania Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku Pani Teresa Brewka podzieliła się wiedzą i doświadczeniem z zakresu współpracy Poradni z placówkami oświatowymi na rzecz efektywnej pomocy oraz wspierania dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli po powrocie do nauki stacjonarnej. Ponadto psycholog, doradca zawodowy Pani Anna Hintz zaprezentowała nową formę pracy z uczniami w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego z wykorzystaniem gry coachingowej „Podróż Bohatera”. Spotkanie przebiegało w dobrej atmosferze.

Teresa Brewka

PPP Pasłęk