Dnia 15 czerwca na swoim pierwszym posiedzeniu spotkała się Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego. Jest ona zespołem o charakterze doradczym i inicjatywnym, który ma na celu praktyczną realizację postulatu udziału podmiotów działających na podstawie ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie w działaniach programowych Powiatu Elbląskiego.

W skład Rady wchodzą: 2 radnych powiatu, 3 przedstawicieli Zarządu Powiatu oraz 5 przedstawicieli organizacji pozarządowych. Podczas inauguracyjnego posiedzenia dokonano wyboru Prezydium Rady, w skład którego weszli: Halina Cieśla , przewodnicząca, Zenon Marcińczuk , wiceprzewodniczący i Iwona Kowalska , sekretarz.

Rada będzie zajmowała się m.in. opiniowaniem projektów strategii rozwoju powiatu; opiniowaniem projektów uchwał dotyczących współpracy z organizacjami pozarządowymi; wyrażaniem opinii w sprawach dotyczących zlecania realizacji zadań publicznych organizacjom pozarządowym.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego