Mimo rzęsiście padającego deszczu w sobotni poranek w podelbląskim Jagodnie, jak co roku, stawiła się niemal setka miłośników rzutu podkową, aby rozegrać turniej o Puchar Starosty Elbląskiego. Oprócz zawodników z Elbląga i powiatu elbląskiego w turnieju wzięli udział goście z Bydgoszczy, Trójmiasta i jedna drużyna reprezentująca duńskie miasto Arhus. Organizatorem zawodów był najstarszy w tej coraz bardziej popularnej dyscyplinie Klub „Horse-Shoe” w Elblągu.

Do południa rozegrano dwa turnieje drużynowe: klubowy open, w którym wystartowało 14 drużyn oraz gmin powiatu elbląskiego, w którym rywalizowało 6 reprezentacji. W klasyfikacji gmin najlepszy okazał się zespół gminy Gronowo Elbląskie, którego kapitanem był wójt Aleksander Lewicki. II miejsce zajęła młoda wiekiem lecz bardzo uzdolniona drużyna gminy Markusy, III miejsce przypadło debiutującej w tym roku reprezentacji miasta i gminy Młynary, której kapitanem był burmistrz Ryszard Zając. Na wysokim IV miejscu uplasowała się reprezentacja Starostwa Powiatowego w Elblągu.

W turnieju drużynowym klubów triumfowała reprezentacja KS „Siodło” Markusy z wynikiem 609 pkt., II miejsce przypadło TR „Pelikany” Bydgoszcz 497 pkt. III miejsce zajęła reprezentacja Klubu „Kaper” Bydgoszcz 449 pkt.).

Po południu aura zlitowała się wreszcie nad uczestnikami imprezy, którzy wzmocniwszy się gorącym posiłkiem, przystąpili do indywidualnej rywalizacji. Wśród pań najlepsza okazała się Feliksa Kozłowska z Bydgoszczy z wynikiem 189 pkt., II miejsce zajęła Matylda Gorczyca z Elbląga 160 pkt. III miejsce , Anna Banasik z Bydgoszczy 149 pkt.).

Wśród panów I miejsce zajął Krzysztof Sokół z Markus z wynikiem 199 pkt., II miejsce , Lech Stawski z Markus 196 pkt. III miejsce , Stanisław Gajos z Bydgoszczy 177 pkt.).

Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Mimo początkowo niesprzyjającej pogody atmosfera w trakcie zawodów była bardzo sympatyczna, a najbardziej wytrwali mieli okazję do jeszcze większej integracji podczas wieczornej biesiady podkowiarskiej. Żegnając się, wszyscy złożyli obietnicę, że spotkają się na zawodach w Jagodnie za rok!

Zawody zostały dofinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Podkowa deszczu się nie boi
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Podkowa deszczu się nie boi