W dniu 17.06.2011 roku słuchacze Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy pomocy firmy Sery ICC Pasłęk Sp. z o.o. oraz dzięki uprzejmości Dyrektora Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku zorganizowali pierwszy „Sportowo,zabawowy piknik rodzinny” na Orliku przy ulicy 3 Maja. W spotkaniu oprócz organizatorów wzięli udział mieszkańcy naszego miasta: rodzice z dziećmi oraz dziadkowie z wnukami. Piknik z wielkim zaangażowaniem i sercem poprowadziła nasza słuchaczka , Ewa Skalij.

Była możliwość bezpośredniego zapoznania się z obiektami sportowymi i rekreacyjnymi oraz sposobami ich rzeczywistego wykorzystania, nie tylko przez uczniów ale i też przez wszystkich mieszkańców Pasłęka , niezależnie od ich wieku. Z podziwem patrzyliśmy na studentki PUTW, które z wielkim zapałem i werwą osobiście brały udział w grach i zabawach sportowych. Dzieci zarażały nas radością, żywiołowością, temperamentem oraz energią w trakcie wszystkich gier i zabaw.

Dla wyróżniających się uczestników sportowo,zabawowego pikniku rodzinnego zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz słodkie nagrody. Furorę zrobiły różnego rodzaju sery - wyśmienite wyroby firmy Sery ICC Pasłęk Sp. z o.o. Panie z PUTW nie nadążały kroić i częstować przybyłych gości, chętnych na degustację. Humory wszystkim dopisywały. Do gier i zabaw nie trzeba było długo namawiać. Początek dnia nie nastrajał optymistycznie ale na naszej imprezie było wspaniale, świeciło nam zawsze słońce.

Takie miejsca sportowo,rekreacyjne nastrajają optymistycznie, pozwalają patrzeć z nadzieją na rozwój i wzrost kondycji fizycznej, zdrowotnej i psychicznej mieszkańców Pasłęka , szczególnie osób dbających o własne zdrowie.

Spotkanie było jedną z form działań związanych z realizacją zadania „Seniorzy jako spadkobiercy dorobku kulturowego …” współfinansowanego ze środków otrzymanych z Zarządu Powiatu w Elblągu.

w imieniu Zarządu: Prezes PUTW Adam Bobrowicz

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Zarządu Powiatu w Elblągu.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Spotkanie, które łączy pokolenia
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Spotkanie, które łączy pokolenia